Спеціальний реєстр стане в пригоді виявленню та покаранню корупціонерів

Ми запускаємо реєстр посадовців із ну дуже сумнівними даними в деклараціях. Щодо кожного посадовця в цьому реєстрі пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ / НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів.

Два роки тому ми створили наш Люстраційний реєстр. На сьогодні це найбільша відкрита база данних осіб, до яких застосовуються так звані "автоматичні" критерії люстрації. Із завданням заборони їм повертатися на посади закон "Про очищення влади" впорався на 98%, і для того, щоб цей результат зберігався, ми продовжуємо захищати люстраційний закон зокрема в Конституційному суді.

Однак друге завдання закону, а саме очищення влади від корупціонерів, які не можуть пояснити походження своїх статків, повністю провалила ДФС. Тому протягом останнього року ми доклали багато зусиль, щоб в Україні запрацювало е-декларування. Завдяки цьому інструментові ми можемо і повинні добитися покарання корупціонерів.

Читайте також: Нардеп пропонує колегам флешмоб – розповісти про походження статків. ІНФОГРАФІКА

Тому сьогодні ми розширюємо наш реєстр осіб, що підлягають люстрації, ще одним критерієм – "посадовці із сумнівними данними в деклараціях".

Для кожного посадовця в реєстрі формується профіль, який містить інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад запитань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Щодо кожного посадовця, який потрапляє до цього реєстру, ми надсилаємо заяви про правопорушення або звернення зі проханням провести перевірку до НАБУ/ НАЗК, а самому декларантові надсилаємо листа зі проханням пояснити походження майна або статків. Їхні відповіді, як і реакція відповідних органів, буде так само оприлюднена в реєстрі.

Створення такого реєстру є необхідністю: тримісячна бездіяльність НАЗК із перевірки декларацій і нещодавнє завтердження такого порядку їх перевірки, який дозволяє вископосадовцям уникнути відповідальності, кидає виклик українському суспільству. Постійний саботаж боротьби з корупцією перетворює реформи на бутафорію та підриває віру українців і міжнародного співтовариства в можливість побудувати справжню демократичну країну.

Читайте також: Люстрований чиновник став антиукраїнським "політологом"

Ми не знаємо, чи становить життя загиблих під час Революції гідності хоч якусь цінність для президента, прем'єра, уряду, більшості парламенту, які повільно, але впевнено через підконтрольні їм НАЗК і держспецзв'язки блокують і дискредитують будь-які спроби українців повернути собі державу, але якщо за три роки після Євромайдану очищення влади й далі важливе лише для суспільства і його нечисленних представників у владі, то ми будемо перевіряти декларації та виявляти корупціонерів самостійно. І вимагати результату – невідворотність покарання корумпованих злочинців від влади всіх рівнів.

Закликаємо активістів, журналістів, громадські організації, які займаються перевіркою декларацій, надсилати інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або мені на пошту [email protected] Кожне звернення перевіряють наші юристи, й у випадку підтвердження ознак корупційного правопорушення його оформлюють у вигляді заяв до відповідних органів.

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання зі влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь.

Саша ДРІК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter