Стівен Кінг порівняв Трампа із шахраєм – героєм свого роману

Письменник опублікував у The Guardian статтю, в якій порівнює президента США з двома персонажами своїх романів. Пеннівайза серед них немає.

На думку Кінга, найбільш схожими є Грег Стіллсон з книги «Мертва зона» 1979 року та Джим Ренні з роману «Під куполом» 2009 року.

Письменник коментує: «Грег Стіллсон – балакучий торговець Біблії, який ходить від дверей до дверей. Він має напоготові різні жарти та вміє викликати прихильність у людей. Стіллсона висміювали, коли він запропонував свою кандидатуру на посаду мера в маленькому містечку – але переміг. Над ним жартували, коли він подався до Палати представників (обіцяючи відправити сміття з Америки в космос ракетою) – але Грег знову отримав своє. Коли ясновидець Джонні Сміт тисне руку Стіллсону, він розуміє, що той жартами і сміхом колись прокладе собі шлях до Білого дому, звідки й почне Третю світову війну…

Читайте також: "Король ужасов" неожиданно раскритиковал Дональда Трампа

Джим Ренні з роману „Під куполом" зроблений з того ж самого тіста. Він продає автівки (для успішного політика продажі – це ключова вимога) і є головою міської ради невеличкого містечка Честер Мілл. Одного дня на місто опустився прозорий купол і відрізав мешканців від іншого світу. Ніхто не знає, звідки він узявся і коли зникне.

Джим Ренні – шахрай, брехун і соціопат, найгірший вибір у період кризи. Але він говорить мовою простих людей і вміє викликати до себе довіру у наляканих мешканців. Той факт, що він некомпетентний і недоброзичливий не має значення…

Смотрите также: Психиатры начали беспокоиться о психическом здоровье Трампа. ВИДЕО

Ці обидві історії були написані давно, але для мене Стіллсон та Ренні є подібними до теперішнього мешканця Білого дому. Мені лестить, що я розумію те, як ці люди піднімаються: спочатку як жарт, далі як життєздатна альтернатива статусу-кво і, нарешті, вони стають вибраними посадовими особами, впертими, егоцентричними та недосвідченими».

Анна ЛІСТУНОВА

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter