Таємниці цивілізації майя

Вчора у Наш Формат слухав лекцію Юрія Полюховича про цивілізацію майя, зокрема, про їхню писемність.

Юрій Полюхович з дитинства займався вивченням історії, зокрема Давнього Єгипту та Межиріччя. Його завжди цікавили стародавні цивілізації. З 9 років вивчав єгипетську писемність, а з 11 – писемність майя.

Батько спочатку не поділяв його поглядів щодо того, чим він займатиметься у житті – це був кінець 90-х. Батько порадив вступати на якусь більш "хлібну" спеціальність – на економіку. Тоді батько мислив дуже мудро і був упевнений, що йому не болітиме голова через те, чим Юрій себе прогодує. За що Юрій дуже вдячний батьку, адже володіє нині підходами, які можна застосовувати і у бізнесі, і у науці (чого, до прикладу, не можуть робити колеги – "чисті гуманітарії").

Читайте також: 10 интересных фактов об Эйфелевой башне, которых вы не знали

Отже, він вивчав бухгалтерський облік і аудит у Березнівському лісовому коледжі (Рівненська обл.). Продовжив навчання в Тернополі, куди вступив на 4 курс на "Фінанси" – закінчив з "червоним" дипломом. Здобув повну вищу освіту і вступив до Могилянки, де навчався впродовж двох років.

Про те як народилося захоплення, що переросло у серйозні наукові дослідження та здобутки: десь у 5-6 класі Юрій прочитав книгу Войтеха Замаровського "Їх величності піраміди", яку зачитував до дір. Знайшов книгу у звичайній шкільній бібліотеці, і з тих пір це його захоплення лише зростало.

З того, що довідався нового:
– найбільша за об`ємом давня піраміда – не Хеопса, у Гізі, а одна з пірамідальних платформ майя – втричі більша за єгипетську;
– майя не мали єдиної держави – це культура сотень міст;
– ніяких золотих скарбів майя не існує, золота вони не цінували, вважаючи його екскрементами бога Сонця;
– занепад майя тривав кілька сторіч – майже природній цикл зародження, апогею та розпаду цивілізації;
– майя досі існують – усна мова та антропологія;
– слово "ураган" походить з давньої мови майя;

Читайте також: Внутри Лодзинского гетто. ФОТО

– їхню кровожерливість у принесенні людських жертв значно перебільшено… … …
Про те, що "кришталеві черепи" майя є підробкою ХІХ ст; що їхній календар просто відмірював цикли, а не визначав дату кінця світу; що помідори, кукурудза, індики, какао… то є дарунком майя нашій цивілізації – знав і раніше. Однак, що і гарбузи та соняшник теж від них – для мене виявилося новиною.

Костянтин МАТВІЄНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter