Термін дії водійських посвідчень в Україні буде істотно скорочено – Дєєва

МВС України готує імплементацію Директиви 2006/126 / ЄС по водійських посвідченнях. Буде змінено категорії транспортних засобів, скоротиться термін дії документів, а в самих картках для захисту від підробок з'являться мікрочіпи.

Про майбутні зміни у Фейсбук повідомила заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва.

Зараз водійські посвідчення національного зразка видаються на термін до 30 років, а у багатьох автомобілістів «права» зовсім не мають обмежень. За словами Анастасії Дєєвої, нові документи будуть дійсними від 5 до 15 років, в залежності від категорії транспортного засобу.

Згадані нововведення гарантуватимуть періодичну перевірку знань і навичок водіїв, а також оцінку медичних і психофізіологічних показників. Крім того в рамках імплементації Директиви 2006/126 / ЄС будуть змінені вікові категорії для допуску до управління деякими видами транспорту.

Читайте також: 15 заповедей профессионального водителя

Разом з цим МВС працює над впровадженням в українське законодавство норм Директиви 2008/68 / ЄС про забезпечення безпеки під час перевезення небезпечних вантажів.

«Якщо коротко, будуть встановлені нові стандарти періодичності проходження технічного контролю транспорту, що перевозить небезпечні вантажі; стандарти підготовки та екзаменації водіїв і відповідальних за перевезення осіб; а також введена вдосконалена система звітності. Всі ці новації покликані реалізувати головну мету Директиви – гарантувати безпеку дорожнього руху та міжнародних перевезень», – зазначила заступник міністра МВС.

Читайте також: Война – не оправдание. Власти пора задуматься над состоянием дорог и инфраструктуры

Дєєва запевнила, що команда МВС не зупиняється на виконанні зобовязань перед ЄС, а розробляє по-справжньому нові та сучасні підходи та постійно вдосконалюється.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter