У 1954 році 80% киян говорили українською – ЦРУ!

Нещодавно ЦРУ оцифрувало і розсекретило тисячі документів, що стосуються України. Є там і мовне питання.

Зокрема у 1954 році 80% киян спілкувались УКРАЇНСЬКОЮ!

Таким чином місто стало переважно російськомовним десь у 70-х,80-х,90-х. І це факт.І що цікаво, за останні 25 років Київ став ще більш російськомовним. Чому? Звісно ж перша причина – російськомовні телеканали, російськомовна публічна сфера, адже власники бізнесів – росіяни, агенти кгб, які чудово розуміють, що мова – інструмент окупації.

І тут я пригадав нещодавне спілкування з однією 50-річною пані. Вона розповідала, що у 80-х, коли вона переїхала в Київ, на Троєщину, увесь під'їзд її будинку був повністю україномовним. Сьогодні ж діти і внуки тих її сусідів – практично всі російськомовні.
Тому закон про державну мову слід прийняти негайно. Це питання національної безпеки. Адже навіть, якщо його приймуть зараз, нам треба буде років 10, щоб мовна ситуація в тому ж Києві покращилась. Адже наразі вона лише погіршується!
І не треба звертати увагу на істерику деяких "інтєлігєнтів". Серед них є дві категорії захисників русского язика: одні – етнічні росіяни, їхні побоювання зрозумілі, але у приватне життя закон не лізе, тільки в публічну сферу. А ось інша категорія – це відверта 5 колона, яка використовуючи великі телеканали мобілізує тих же етнічних росіян, розповідає їм міфи, страшилки. Ось таких треба відразу виявляти і з такими має працювати СБУ, дивитись їхні зв'язки з Росією, звідки гроші, хто замовники. За політичної волі, такі зв'язки знайти дуже легко.

Читайте також: Учіть українську: три етюди про мову

Є ще одна категорія – етнічні українці, які чомусь вважають рідною мовою російську. Вони можуть вестись на страшилки, які розповсюджує 5 колона. Але таким людям треба пояснювати, для них треба провести інформаційну кампанію. Ми це робимо. І результати є. Тепер чи не щодня тішить око все більша кількість авторитетних людей, які повністю перейшли на українську мову у фейсбуці. Вода камінь точить.

І пам'ятаймо, що в 1954 році Київ був повністю україномовним!

Олександр АРОНЕЦЬ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter