У Києві визначили переможців фестивалю Old Car Land. ФОТО

Якщо ви мали змогу побачити вночі на дорогах Києва автівки з минулого століття різних марок і класу, то ви стали свідком нічного ралі від фестивалю Old Car Land. Проти ночі 30 квітня стартував City Race "Ніч Музеїв". У ньому взяли участь більше десяти екіпажей на різного віку машинах. Найстаріше авто було випущене 1961 року (ЗАЗ 965), а наймолодший ретро-автомобіль у заїзді – 1992 року (ЗАЗ 968М).

Команди виконували завдання з пошуку музеїв чи пам'ятників у Києві, згідно створеній організаторами легенді. Пам'ятник автомобілістам, Музей медицини, Музей КПІ та інші локації – точки між якими курсували вночі ретро-автомобілі.

Переможців нічного ралі визначали у трьох категоріях: національна, відкрита і «Ретро» (автівки до 1980 року випуску). Перше місце в національному конкурсі отримав екіпаж наймолодшого автомобілю заїзду – ЗАЗ 986М. У відкритому конкурсі переможцем став Іж-Комбі 1990 року, а в категорії «Ретро» перше місце посів екіпаж найстарішого авто заїзду – ЗАЗ 965.

Читайте також: Автомобілі, що змінили світ: фестиваль OldCarLand у Києві. ФОТО

У нічних змаганнях брали участь не лише українські водії, але й гості з-за кордону. Екіпаж білорусів посів 2 місце у відкритій категорії (ВАЗ 2103), а Ford Fairlane 1963 року, на якому учасники приїхали з Талліна, посів третє місце в категорії «Ретро».

Приєднатися до екіпажів можна було журналістам. Мені випала нагода потрапити саме у Ford 1963 року. І вже одразу стало зрозуміло, що я там і журналіст, і перекладач, і штурман. Естонець Вальтер Шюнт, власник авто, приїхав в Україну вперше, спеціально на фестиваль Old Car Land. Тож для нього нічне ралі музеями стало і цікавим досвідом, і екскурсією Києвом. Вальтер придбав ретро-авто 3 роки тому і взяв на ній участь уже у 4 фестивалях олдкарів.

Читайте також: Маловідомі автомобілі, які створили революцію у автопромі

Упродовж фестивалю Old Car Land, який тривав із 28 квітня до 2 травня на території Музею авіації, організатори зі спеціалістами вивчали машини-учасники на предмет збереженості, реставрації, пробігу, тюнингу та інших моментів. Тож по завершенню фестивалю відбулося нагородження у найрізноманітніших номінаціях:

"Найкраще збережене вітчизняне авто" – ВАЗ-2101, Андрій Балашов,

"За найкращу реставрацію іноземного авто» – Mercedes-Benz W115, Віталій Шалавинський,

«Найстаріше авто" – Opel Super 6, Ігор Гусарєв,

"Найстаріша вантажівка" – ГАЗ АА 1937 року випуску,

"Найстаріший мотоцикл фестивалю" – Motokonfort 1925 року випуску, Олександр Фролов,

"Найстаріший велосипед" – ЛВЗ 1958 року, Євген Смірнов,

"За найдовший пробіг" – естонці Пееп Кріцберг Mercedes-Benz -220, Вальтер Шюнт Ford Fairlane 1963 року

та інші номінації.

Приз глядацьких симпатій фестивалю отримав – Benz Patent-Motorwagen, що представив Автомобільний дім Україна, а Гран-Прі Old Car Land 2017 отримав – ЗІЛ-115, Ігор Лащенко

Переможці, окрім дипломів та медалей, отримали і тематичні подарунки – касетні магнітофони, навіть у робочому стані. Тож власникам ретро-автівок залишається знайти тепер ретро-касети, щоб слухати музику.

Наймасштабніша автомобільна подія України завершилася, а 900 одиниць ретро-техніки поступово роз'їжджається вулицями Києва у гаражі власників.

Каріна Дорошенко, для UAINFO

Фото – Володимир Мукан

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter