У квітні може запрацювати монетизована версія субсидій – Коболєв

Монетизована версія субсидій може запрацювати вже у квітні цьогоріч – такий прогноз "5 каналу" озвучив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Йдеться про повернення коштів, які українські родини змогли заощадити на комірному. Наразі в уряді розробляють механізм розрахунку за субсидією і подальше переведення коштів зі спецрахунків на власні рахунки споживачів.

Читайте також: Сергієнко: Рівень сплати за "комуналку" свідчить – тарифи непідйомні

"Якщо споживачу було нараховано 100 гривень, а він використав 80. І на моє глибоке переконання, і це підтверджує міжнародна практика, залишок 20 грн повинен бути переданий цьому споживачеві – як бонус за те, що він використав менше енергії, він зекономив. Споживачі, і тут якраз ми робимо аналіз, чи компанії теплокомуненерго просто перестали зменшувати споживання газу при підвищенні температури. Це дуже загрозлива тенденція, яка вказує на те, що зменшені стимули для економії і ці стимули треба повертати", – заявив голова "Нафтогазу".

Читайте також: "Опалювальний сезон": Квартал 95 випустив відеопародію на нові тарифи за "комуналку"

Нагадаємо, раніше Коболєв розповів, що монетизація субсидій, які одержує населення України від держави на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, дозволить запустити ринок газу для населення, в результаті чого споживачі зможуть обирати для себе постачальника газу.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter