У сесійну п’ятницю відчутна потреба змінити парламентський регламент – Геращенко

У сесійну п'ятницю особливо гостро відчувається потреба негайноі зміни регламенту Верховної Ради. І замість того, щоб стрімити з порожньоі зали, фоткаться з м'якими іграшками чи знову обвішувати Раду плакатами-саморобками, лідерам фракцій варто нарешті домовитися і поставити в порядок денний та проголосувати зміни до регламенту.

Читайте також: Верховна Рада відмовилася реанімувати податкову міліцію

Сесійна п'ятниця – найбезглуздіший робочий день. Спочатку – зачитування 245 запитів . Я не можу зрозуміти, чому ми не змінимо регламент і не внесемо норму щодо простого й оперативного оприлюднення запитів на парламентському сайті, без цього бубоніння- зачитування , яке ніхто не слухає.

Потім починаються виступи депутатів. По суті, це формат дебатів, які є в усіх парламентах світу, але там вони відбуваються на задану , узгоджену актуальну тему. Ви будете здивовані, але й у ПАРЄ, й у Європарламенті, й у національних парламентах бувають малолюдні дні, кого немає голосувань, а лише обговорення. Я в жодному разі не виправдовую прогульників, навпаки – за найжортскіші їхні покарання. Нинішня Рада на 40% сформована з нових обличь – рекордсменка із прогульників. Але над дискредитацією парламенту працюють не лише нероби та кнопкодави (і я не знаю, хто більший порушник, бо не ходити на роботу – це така ж ганьба).

Але тепер у Верховній Раді новий треш: народ сплутав професії та масово блукає сесійною залою та стрімить, фоткається, приносить м'які іграшки, веде репортажі . Боротьба за країну підмінилася боротьбою за вподобання в соцмережах під дописами! Хто білше лайків збере…

Читайте також: У полоні корисливих або ж вузьких партійних інтересів. Що варто затямити політикам

Сьогодні час виступу депутатів один колега зайшов у президію і став порсатися в шухлядах голови парламенту, де встановлені телефони урядового зв'язку.

Найбільше в такі хвилини не вистачає парламентського пристава…

Ірина ГЕРАЩЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter