У Януковича конфіскували $1,5 мільярда – РНБО

Рішення суду про перерахування до державного бюджету України 1,5 млрд дол. США, заарештованих на рахунках колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення, набуло законної сили сьогодні, 28 квітня. Про це повідомила прес-служба Ради нацбезпеки і оборони України з посиланням на заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова і генерального прокурора Юрія Луценка.

За словами Турчинова, керівництво "Ощадбанку" приступило до виконання рішення суду і разом з Державним казначейством оформлюють ці кошти на державні рахунки.

Турчинов нагадав, що півтора року в парламенті відбувалась епопея, коли за ініціативою "Сергія Пашинського, Івана Винника, Тетяни Чорновіл та інших було подано закон про спецконфіскацію, який Верховна Рада відмовлялась голосувати".

Читайте також: Держава "Україна" : Олігархат "Рошен" – 2 : 0

"Враховуючи, що Верховна Рада так і не спромоглась прийняти це рішення, хочу подякувати Генеральній прокуратурі, особисто генеральному прокурору України Юрію Луценку, що вони без зайвого піару професійно відпрацювали справу і отримали не просто рішення про попередню конфіскацію, а вирок суду, остаточне рішення щодо зарахування цих коштів на рахунки Державного казначейства – до державного бюджету України", – сказав Турчинов.

Секретар РНБО назвав це рішення суду принциповим, тому що "з цих ресурсів передбачено фінансування Державного оборонного замовлення, суб'єктів сектору безпеки та оборони".

"Окрім того, я переконаний, що крім безпеки та оборони, значна частина коштів може бути використана для фінансування серйозних соціальних програм, соціального захисту наших громадян", – сказав Турчинов.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов і генеральний прокурор України Юрій Луценко доповіли президенту України Петру Порошенку про конфіскацію у державний бюджет вкрадених режимом колишнього президента Віктора Януковича коштів.

Читайте також: Всі домовленості, які були прописані раніше, зруйновано часом, – Безсмертний про необхідність формату "Мінськ+"

"Секретар РНБО та генеральний прокурор доповіли президенту про конфіскацію вкрадених режимом Януковича коштів", – заявив прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter