Українців можуть змусити платити штраф за несвоєчасну оплату “комуналки”

Відповідні зміни прописані у новій редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Українців можуть змусити платити пеню за протерміновану оплату послуг ЖКГ. Відповідний законодавчий пункт прописаний у новій редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Читайте також: Отопление без газа: альтернативные источники тепла в частном доме

Як йдеться у статті 26 законопроекту, у випадку несвоєчасної сплати споживач повинен заплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Повідомляється, що нарахування штрафу починається з першого робочого дня після граничного терміну сплати за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що законопроект №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» прийнятий у першому читанні Верховної Ради України. Другий та остаточний розгляд проекту закону відбудеться на шостій сесії Верховної Ради України VIII скликання. Шоста сесія триватиме протягом лютого-липня 2017 року. Наступне пленарне засідання, відповідно до календарного плану проведення пленарних засідань, відбудеться 21-24 лютого.

Зауважмо, що у 2016 році за оплату послуг ЖКГ населення заборгувало 23 млрд гривень. Як повідомив Держстат, такий показник вдвічі вищий, аніж у 2015 році.

Читайте також: Як в лютому зростуть ціни на продукти

У свою чергу жителі Полтавщини тільки за газ заборгували майже півмільярда гривень. За централізоване опалення та гаряче водопостачання не доплатили понад 300 млн грн, за електроенергію – 53,5 млн грн. За централізоване водопостачання та водовідведення заборгували 31 млн грн, а за вивезення побутових відходів понад – 10 млн грн.

Євгенія Каблучка

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter