Україні належить 37% одного з найбільших портів В’єтнаму

Після російської агресії кількість українських морських портів тимчасово скоротилася до 13. І лише деякі втаємничені знають, що в України на один порт більше.

Наша держава є власником 37% порту Лотос, біля міста Хошиміна у В'єтнамі.

Пригадуєте Чорноморське морське пароплавство?

Сотні суден, величезні активи, в тому числі за кордоном, кошти на рахунках. Все "пішло" за вітром. Були великі кримінальні справи, на яких чомусь вирішили накласти гриф "Таємно". Видно, щоб правду не дізнався ніхто.

Читайте також: В Україні почалася реформа концесійного законодавства

2016 року ми ці грифи зняли і спільно зі правоохоронними органами почали крок за кроком відновлювати справедливість. Нас теж запевнювали, що нічого не вийде, вже все вирішено вище, краще "візьміть гроші і забудьте".

Одним із таких активів пограбованого пароплавства є один із найбільших портів В'єтнаму.

27 лютого делегація від Міністерства інфраструктури України на чолі з арбітражним керуючим ЧМП Євгеном Лахненком виїхала до В'єтнаму з метою проведення аудиту спільного українсько-в'єтнамського підприємства "Лотос", котре з 2011 року не виплачувало дивіденди українській стороні у зв'язку зі протиправною діяльністю представника ЧМП у В'єтнамі. До складу делегації також увійшли представники СБУ, котрі передали виклик на допит до НАБУ зазначеній особі.

Читайте також: Завдяки волонтерові маємо поступовий розвиток річкового судноплавства – міністр інфраструктури

Основне завдання нашої делегації – повний аудит спільного українсько-в'єтнамського підприємства "Лотос" і виплата дивідендів українській стороні, тому що збитки від недоотримання прибутку вже оцінюють у сотні тисяч доларів США.

Міністерство інфраструктури України буде й надалі вживати заходів, щодо повернення державного майна, яке розкрадалося протягом багатьох років. Наразі це питання перебуває під особистим контролем у мого заступника Юрія Лавренюка.

Такий підхід стосується всіх інших підприємств галузі. Правда строків давності немає! Все лише починається.

Володимир ОМЕЛЯН

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter