Український футбол маленькими кроками йде у логічне місце – в ж..у

Український футбол маленькими кроками йде у логічне місце – в ж..у. Долю "Металіста" дуже скоро почнуть повторювати інші ТОП-клуби, які звикли жити на гроші папіка. "Дніпро" рішенням ФІФА буде відправлений у Першу лігу за борги перед іспанськими тренерами і не тільки. Те, що вже давно мали б зробити у ФФУ по відношенню до "Волині", "Зорі", того самого "Дніпра" та багатьох клубів, у яких звикли не платити зарплату, накопичувати заборгованості, порушувати процедуру атестації протягом кількох років і таке інше, роблять за них. У нас же багато хто – від футболістів, фанатів та менеджерів – любили заливати про бренд, позитивну динаміку і таке інше. І цим штучно підтримували мерця під назвою УПЛ спочатку з Даніловим, а потім і "президентом-реформатором" Генінсоном. Хоча, що казати, якщо клуби Другої ліги, такі як "Тепловик" і "Нива-В" рятують коштами з міського та обласного бюджетів. На місцевому рівні теж тримають мерців, хоч і менш оплачуваних. Ринку в країні немає, заробляти не вміють, але і вчитися не хочуть.

Читайте також: Опубликован список самых высокооплачиваемых спортсменов планеты

Так от, борги "Дніпра" становлять мільйони доларів (за чутками було більше 10 млн доларів). Клуб рекомендують перевести у Першу лігу. І тут постає найголовніше запитання: чи буде далі Коломойський гасити борги, фінансувати команду? Вибачте, але потрібно бути повним ідіотом, щоб вірити в це. Поставте себе на місце власника. Ви маєте мільйонні борги "Дніпра", команду, яку понижують в класі і надалі застосовуватимуть до неї санкції, якщо ти борги не виплатиш. З бізнесом в тебе не дуже в Україні, а гроші в цю бездонну діжку під назвою "Дніпро" потрібно вливати. Окрім боргів – ще й фінансувати. Вихлопу від команди вже жодного. Стадіон і інфраструктура не належать клубу, піару – немає, швидше навпаки. Ви б вливали і надалі гроші в цю діжку, чи пішли б шляхом "Металіста" – обанкрутили б команду, і створили нову в аматорах "Дніпро-Б" (від Дніпро-Бєня), чи "Дніпро-Україна", якби хотіли лишатися у футболі? Чи перевезли б свій "Нафтовик" без боргів у Дніпро, змінивши назву клубу на "Нафтовик-Дніпро". І все починається з чистого листа. Хто скаже, що це все "бла-бла-бла" – згадайте "Аеросвіт".

Взагалі, все дуже класно в українському футболі. Ще в 2013-у році всі так раділи бульбашці УПЛ і за клуби, в які вбухали купу грошей. Але кожна бульбашка рано чи пізно лопається.

Фінансові проблеми є в київському "Динамо" також – там людей будуть звільняти, зарплату не платять, економію тотальну вводять. Бо "чорну схему" власнику перекрили. А єврокубкової подушки – прибутків від ЛЧ – надовго не вистачить. Особливо, якщо в цю ЛЧ в наступному році не потрапити.

Читайте також: "Испанские сторонники российских террористов ломают карьеру Зозуле", – Павелко

Не все прекрасно у "Ворсклі", "Зорі". Гравці їдуть звідси хто куди може. Навіть у "Шахтарі" не можуть собі дозволити трансфери.

І це чудово, бо чим швидше почне розкладатися мертв'як, тим раніше може щось прорости у цій пустелі під назвою Професійний український футбол, де є аж дві ліги, але жодного ринку.

Банкрутуйте, помирайте, зникайте. Нехай на футбол ходять лише ультрас – він і так нікому не потрібен. А через кілька років, хтось почне ворушитися, брати з когось приклад, починати з мізерних заробітків, молоді і так далі. Можливо, буде рівень якоїсь Словенії, але це все ж краще за ту лажу, яку ми маємо зараз. Помруть, можливо, не всі. Але є олігархічні мішки, які мають відійти у небуття. Так буде з кожним. "Динамо", можливо, хтось і підхопить. А от інших – зась.

Андрій КОВАЛЕНКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter