Український політик каже, що Трамп не скасує санкції щодо Росії – POLITICO

Президент США, як видається, зайняв більш жорстку позицію щодо Росії в незвичайному закритому засіданні.

У той час, як президент Дональд Трамп заявляв під час своєї кампанії, що він міг би послабити санкції проти Росії, пов'язані з її агресією проти України, український політик каже: Трамп запевнив її, що він не буде робити нічого подібного.

Під час незвичайної приватної зустрічі в кулуарах Національного молитовного сніданку в четвер, президент Дональд Трамп пообіцяв лідеру української опозиції, що Сполучені Штати не будуть скасовувати санкції щодо Росії, поки та не вийде з України. Така думка трьох осіб, які подали коротку інформацію про зустріч.

Через кілька годин після зустрічі з обома – президентом Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом на молитовному сніданку, колишній український прем'єр-міністр Юлія Тимошенко передала зміст їх зустрічі окремій аудиторії в Heritage Foundation, та Інституті Хадсона.

Читайте також: Администрация Трампа начала интенсивные поиски новых политических партнеров в Украине – Небоженко

Джерела розповіли, що Тимошенко, член парламенту, яка позиціонує себе як майбутній конкурент чинного президента Петра Порошенка у президентській кампанії, повідомила аудиторіям у мозкових центрах, що Трамп запевнив її, що не буде "відмовлятися від" Україна, яка стверджує, що російські війська несуть відповідальність за посилення бойових дій в регіоні поблизу спільного кордону цих країн.

Міжнародне співтовариство в основному підтримує цю точку зору, але Москва це заперечує і перекладає відповідальність на проросійських сепаратистів.

У той час як Трамп заявляв під час своєї кампанії, що він може бути готовий послабити санкції проти Росії, пов'язані з її агресією проти України, Тимошенко сказала: Трамп запевнив її, за словами людей, які були присутні на брифінгах, що він не буде робити нічого подібного – поки Росія не вийшла з України.

Повідомляється, що Тимошенко, яка, як правило, вважається прозахідною, не обговорювала деякі специфічні особливості на засіданнях мозкових центрів, які проходили в режимі «тільки для запрошених» і були закриті для преси.

Примітно, що було неясно, чи умови, зазначені Трампом Тимошенко для скасування санкцій проти Росії, включають виведення російських військ з Криму – української території на півдні країни, яка була приєднана до Росії в 2014 році, або Трамп розглядатиме, як достатнє для скасування санкцій, виведення російських військ зі сходу України, де Москва надає сепаратистам зброю та іншу підтримку.

Проте, одна людина, яка чула деякі висловлювання Тимошенко після молитовного сніданку, стверджує, що " після маленького тет-а-тет з Трампом вона безумовно почувалася дещо спокійніше щодо ситуації."

Згідно характеристиці, яку дала Тимошенко своїм зустрічам з Трампом і Пенсом, вона відзначила більш різкий тон по відношенню до Росії, ніж новий президент використовував раніше.

Офіційний представник Білого дому заявив: Трамп не обговорюватиме специфіку зустрічі. Замість того пояснив: "президент і колишній прем'єр-міністр провели коротку, неформальну зустріч, сфотографувалися в приймальні перед Національним молитовним сніданком. Хоча ніяких формальних гарантій не було дано, Сполучені Штати, як і раніше, стурбовані насильством у Східній Україні ".

Григорій Немиря, український парламентарій, який офіційно є членом партії Тимошенко і приїхав з нею до Вашингтону, сказав: "Тимошенко попросила президента не знімати санкції відносно Росії, поки Росія не відмовиться від усієї території України". Він спростував деякі «історії» зустрічі Тимошенко з Трампом, але не повідомив ніяких деталей, пояснюючи, що Тимошенко "не буде робити ніяких подальших коментарів з поваги до особистого характеру бесіди."

У той час, як посол Трампа до Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хелі (Nikki Haley) на цьому тижні дорікнула Росії і повідомила, що США залишать без змін свої санкції, пов'язані з приєднанням Криму, висловлювання самого Трампа мали набагато менш конфронтаційний характер.

Трамп висловив захоплення президентом Росії Володимиром Путіним, висловив готовність розглянути питання про ослаблення санкцій, а також заперечував результати розвідки США, щодо того, що розвідка Росії сприяла кібератакам на демократичних посадових осіб і групи з метою стимулювання кампанії Трампа проти демократа Хілларі Клінтон. А Казначейство Трампа на цьому тижні розбиралося із санкціями, накладеними адміністрацією Обами на російське ФСБ у відповідь на нібито кібератаки.

Представник Heritage Foundation, сказав: "Ми не коментуємо обговорення приватних зустрічей в Heritage", а прес-секретар Інституту Хадсона не відповів на прохання прокоментувати.

В Українському посольстві у Вашингтоні також не відповіли на прохання про коментарі.

Але в зовнішньополітичних колах у Вашингтоні та Києві, зустріч Тимошенко – Трамп була предметом інтенсивних дискусій щодо можливих сигналів про політику Трампа по відношенню до України і Росії, а також для її потенційних впливів на українську внутрішню політику.

В обох столицях зустріч розглядається в якості важливого повороту для Тимошенко і як конфуз для Порошенка. Український президент, рейтинг підтримки якого є невпевненим, працює над тим, щоб забезпечити свою власну зустріч з Трампом, і публічно припустив, що така зустріч неминуча.

"Я був одним з перших світових лідерів, яким президент Трамп телефонував після виборів, і ми мали досить перспективну розмову." Минулого місяця в інтерв'ю в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі П.Порошенко сказав Bloomberg TV: "Ми домовилися, що відразу після інавгурації, ми почнемо узгоджувати дату мого візиту до Вашингтона і порядок денний наших переговорів буде досить великий."

Вашингтонська лобістська та консалтингова фірма, яка працює на пов‘язану з Порошенко групу, наразі прагнула звести до мінімуму значення зустрічі Тимошенко – Трамп.

"На думку учасників молитовного сніданку, пані Тимошенко чекала президента Трампа в коридорі поруч з вбиральнею в надії зловити його на хвилину для рукостискання", – сказав Джефф Бірнбаум, президент BGR PR, який представляє Національна раду реформ України, – Жодна реальна зустріч не відбулася. Президент привітався з багатьма людьми, і, мабуть, одна з них була пані Тимошенко ".

Але два оперативних співробітники повідомили про реакцію зсередини адміністрації Порошенко: члени команди президента України, в тому числі його посол в США, Валерій Чалий, були в стані апоплексичного удару, коли дізналися про зустріч Тимошенко.

Один з оперативних співробітників, американець, який працював в Україні, назвав цю зустріч «вотумом недовіри» від Трампа для Порошенка. Він приписує бажання Трампа зустрітися з Тимошенко, принаймні частково, тим зусиллям з боку українських урядовців під час виборів, щоб допомогти Клінтон і підривати шанси Трампа, про що Politi.co розповідала в минулому місяці.

"Це було, і ймовірно, це є проблемою," – сказав американський оперативний співробітник, "але є багато сил, які задіяні у грі тут."

Інший оперативник, політичний консультант із зв'язками в адміністрації Порошенка, сказав, що "адміністрація розлючена зустріччю." Консультант сказав, що керівник команди Порошенка має намір зайняти позицію, що зустріч "не має значення, і вони будуть намагатися ігнорувати це якомога більше. Але консультант додав, що з дипломатичної точки зору, це був ляпас. Вони це розуміють і не знають, що робити, і що буде далі ".

Читайте також: Після розмови Трампа з Порошенком у Білому домі зробили офіційну заяву

Насправді, не так вже й часто президент США зустрічається з лідером опозиції перед зустріччю з главою країни держави.

Після того, як ця історія розміщена, Білий дім оголосив про те, що Трамп братиме участь в телефонній розмові з Порошенком в суботу вдень.

Політолог, знайомий з обговоренням в Києві, сказав, що коментарі Хейлі заспокоїли деякі побоювання з приводу того, що адміністрація Трампа залишить Україну в біді.

"Люди дуже стурбовані Трампом", – сказав аналітик. "Вони роблять узгоджені зусилля, щоб звернутися напряму до нової адміністрації."

Посилаючись на можливість того, що П.Порошенко може би зустрітися з Пенсом в кулуарах майбутньої конференції з безпеки в Мюнхені, аналітики кажуть: "Там, в Києві є надія, що Пенс буде грати ту ж роль, що колишній віце-президент Джо Байден", який грав роль захисника для України всередині адміністрації Обами.

Але Ханна Тобурн, науковий співробітник Інституту Хадсона, що спеціалізується у справах Росії і Україні, сказала: не важко уявити, що
Трамп і Тимошенко розроблять свої власні відносини.

"Вони обоє ділові люди, і вони мають здібності для презентації", – сказала Тобурн, яка не коментує візит Тимошенко в Інститут Хадсона. "Я можу уявити окреме добре співробітництво її і Трампа".

Оригинал на POLITICO

Олекса Янів для UAINFO

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter