Український ринок житлової нерухомості – підсумки 2016 року

Кінець року – ідеальний час для підведення підсумків і складання прогнозів на майбутнє в усіх сферах. Стосується це й ринку нерухомості. Більшість експертів погоджується, що 2016 рік був досить непоганим для вітчизняної житлової нерухомості, однак прогнози щодо 2017 року дещо різняться. Спробуємо розібратись.

Що приніс 2016 рік

Найголовніше питання з нерухомості для більшості українців – вартість житла. Аби зробити висновки, не обов’язково навіть слухати експертів. Якщо вас цікавить, наприклад, Львів і квартири у Франківському районі в новобудовах, актуальні ціни можна дізнатись на ЛУН.ua за посиланням. На сторінках каталогу зібрано також усі нові житлові комплекси Харкова, Одеси, Києва та будь-якого іншого українського міста. Ті, хто слідкував за вартістю житла в 2015 році, побачать, що в 2016 році квартири в Україні стали дешевшими, якщо порівнювати у доларовому еквіваленті.

Ще одна характерна риса ринку нерухомості у 2016 році – активне будівництво нових житлових комплексів. Лише за перше півріччя забудовники отримали понад 650 дозволів на будівництво житлових об’єктів, що перевищує показник попереднього року на 54%. За темпами збільшення кількості актуальних пропозицій на ринку в України лідирують Дніпропетровська, Харківська, Запорізька і Волинська області, де показники збільшились більше ніж на 20% у порівнянні з 2015 роком.

Що обіцяє 2017 рік

Найближчим часом аналітики прогнозують збереження активності на ринку української житлової нерухомості. Уже сьогодні поступово відновлюється будівництво об’єктів, що було призупинено раніше. Якщо в країни не відбуватиметься серйозних коливань курсу валют чи інших економічних проблем, варто очікувати, що процес виходу з кризи триватиме.

Що стосується вартості житла у 2017 році, то тут думки аналітики дещо розділились. Частина експертів прогнозує зростання цін на квадратні метри та пояснює це збільшенням попиту і кількості угод на ринку. Крім того, вже найближчим часом можуть зрости ціни на будівельні матеріали, що особливо впливатиме на первинний ринок та на собівартість житла.

Якщо вірити іншим прогнозам, на сьогодні пропозиція на ринку нерухомості значно перевищує попит, тому вартість квадратного метра продовжуватиме знижуватись або залишиться стабільною. Крім того, більшість громадян не мають грошей на купівлю житла, що також змусить продавців поступово зменшувати ціни на нерухомість.

Новости