Український “Руслан” доставив найбільший у світі двигун у Канаду. ФОТО, ВІДЕО

4 лютого 2017 року Ан124-100М "Руслан" "Авіаліній Антонова", перевіз найбільший у світі двигун компанії General Electric – GE90 для літака Boeing 777 швейцарських авіаліній Swiss International Airlines, який виконав аварійну посадку в Ікалуті, Канада. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ДП "Антонов".

Для того, щоб доставити цей вантаж, літак, керований екіпажем під командуванням Якова Сировенка, перелетів із Стенстеда (Велика Британія) до Цюріху (Швейцарія), де відбулося завантаження двигуна вагою більше 8 т. Через великі габарити двигуна, операція з його завантаження вимагала високої точності, але технічний екіпаж під головуванням Валентина Доброгорського високопрофесійно виконав поставлену задачу.

Читайте також: Ан-132 D: "Антонов" презентував перший літак без російських комплектуючих. ФОТО

Подолавши 4000 км, "Руслан" вдало приземлився в Ікалуті. Рейс виконувався за несприятливих погодних умов з низькими температурами оточуючого повітря. Під час посадки літака температура сягала -29 градусів за Цельсієм.

Це був перший політ "Руслана" до аеропорту Ікалут. Заміна двигуна на Boeing 777-300ER розпочалася за декілька годин після прибуття Ан-124-100М.

Читайте також: Про що пілоти ніколи не скажуть пасажирам?

GE90 – найбільший в світі турбовентиляторний двигун, розроблений компанією General Electric для літаків Boeing 777. Відповідно до інформації на авіаційних сайтах, вартість одного такого двигуна становить 24 млн. доларів.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter