Уряд Гройсмана спровокував небувале подорожчання їжі – експерт

Підвищення мінімалки, зростання тарифів, відміна граничних цін на соціальні продукти – це все призвело до нечуваного подорожчання їжі. Про це пише у своєму "Фейсбуці" експерт із соціальних питань Андрій Павловський.

«Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж проаналізували ціни за січень 2017 року на основі даних Держстату. За цей місяць картопля зросла на 16%, або на 0,84 грн за кілограм… Морква здорожчала на 9%, або на 0,36 грн, буряк на 8%, або на 0,30 грн. Капуста додала в ціні 8%, або 0,30 грн, а лук 4%, або 0,17 грн. Причини подорожчання полягають у піднятті тарифів на опалення і електрику, тому що зараз на зберіганні це головні статті витрат на овочі.

Молочна продукція… подорожчання склало на сир 6% або 4,6 грн за кілограм, сметана 6% або 2,16 грн, молоко 5%, або 0,71 грн. Масло вершкове було лідером серед молочних продуктів у минулому році, тому зараз додало лише 3% вартості, або 3,74 грн.

Такого значного зростання цін на хліб ми не бачили багато років. За січень хліб подорожчав більш ніж на 4%, так хліб житно-пшеничний, або чорний та хліб пшеничний , або білий, зросли на 4%, або на 0,44 грн. Це було прогнозованим після підвищення мінімальної зарплати, підвищення ціни на муку та зерно.

Читайте також: В Україні найбільше подорожчали молочні продукти та імпортні овочі – експерт

Яловичина додала у ціні 5%, або 4,48 грн, а ковбаса 1%, або 0,8 грн.

Гречка знов зросла на 3%, або на 0,71 грн, цукор на 3%, або на 0,37 грн, макарони на 2%, або на 0,20 грн, борошно пшеничне на 2%, або на 0,14 грн, рис на 2%, або на 0,26 грн. Соняшникова олія пасла задніх, та подорожчала усього на 1%, або на 0,33 грн. І причина її росту у нових відмітках курсу долара, який можна вважати вже постійним.

Радіти покупцям можна лише при купівлі курячих яєць, які здешевшали на 11%, або на 2,31 грн., та свинини, яка знизилась на 2%, або на 1,49 грн. Вартість курячих яєць була завищена, тому падіння цін було лише справою часу… а на вартість свинини впливає поширення африканської чуми у приватних господарствах, що не дає можливості експортувати продукцію.

А тепер порівняйте прогнозований урядом показник інфляції і зростання цін лише у першому місяці, щоб стало зрозумілим, що ми будемо мати на кінець року».

В держбюджеті-2017 уряд заклав інфляцію на рівні 8%…

Читайте також: Що подорожчало найбільше протягом року

Відзначимо, що одним з ключових чинників зростання цін на продовольчі продукти стало скасування МЕРТ в жовтні минулого року граничних цін на соціальні товари, що розігнало ціни за останній квартал минулого року.

Підвищення мінімалки, зростання тарифів, відміна граничних цін на соціальні продукти – це все призвело до нечуваного подорожчання їжі.

І вже зрозуміло, що нас очікує секвестр держбюджету – з перегляданням и курсу долара, який скоро знову полізе догори, і дефіциту, і інфляції.

Ось що прийняла більшість у Раді під виглядом держбюджету – оманливу брехню для громадян!

Уряд Гройсмана – це взагалі вершина некомпетентності!

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter