Усі на порятунок Трампа

У Москві виникла певна паніка, що дедалі більшає. У газеті The Wall Street Journal повідомляється, що автором доповіді про глибокі зв'язки Дональда Трампа з Росією є колишній співробітник британської розвідки 52-річний Крістофер Стіл. Начебто російські спецслужби зібрали на американського президента великий компромат з метою подальшого шантажу.

Друга дуже неприємна для російських правлячих кіл новина прийшла зі слухань у одній з комісій сенату конгресу США. На ній кандидат на посаду глави держдепартаменту Рекс Тіллерсон вельми жорстко висловився з приводу приналежності Криму й передачі Україні оборонної зброї. І хоча на своїй першій прес-конференції Трамп знову говорив про можливість порозумітися з Росією, потроху ейфорія в московських коридорах влади починає минати.

Проте ілюзії – це останнє із чим хоче розлучатися людина. І політики в цьому сенсі не виняток. Віра в «нашого Трампа» залишається несучою конструкцією у надії мешканців Кремля та його околиць на швидке відновлення добрих відносин із США й початку поділу світу за лекалами Путіна. Представник російського МЗС навіть розпочала зворотний відлік днів і ночей до вступу Трампа на посаду. Після цього, мабуть, настане «мир, дружба, жвачка».

Можливі неприємності Трампа у зв'язку з публікацією BuzzFeed доповіді британського розвідника у відставці настільки налякали одіозного російського політолога Сергія Маркова, що він у паніці написав: «The Washington Post відкрито обговорює формат мирного держперевороту, повалення Трампа. Це говорить, що політичне протистояння в США все ще дуже жорстке. США все-таки на порозі можливої революції».

Читайте также: Приборкання Трампа: червоні лінії для нового президента

Як то кажуть, у кого що болить, той про те й говорить. Маркову всюди бачаться примари «кольорових» революцій. До недавнього часу в них звинувачували держдепартамент і загалом Вашингтон, тепер прямої вказівки на ініціаторів перевороту немає, але для пропагандистських цілей це й непотрібно. Важливо показати небезпеку, що виникла.

Що ж Марков і Ко пропонують робити у настільки, на їхню думку, небезпечній для Трампа ситуації. Та все дуже просто. У світі є єдина країна, покликана рятувати всіх і вся. «Росія має зараз максимально підтримати Трампа. Треба підтримати Трампа й публічно, шляхом кампанії «трампоманіі», як була «горбіманія». І російські спецслужби мають допомогти Трампу запобігти державному перевороту проти нього». Так і ввижаються картини майдану на Пенсільванія авеню у Вашингтоні й окупація парків у Нью-Йорку. Світ затамує подих, і тільки Москва вирішальної миті кидає рятувальне коло й зупиняє революційну вакханалію. Так і чекаєш появи заклику до світу та Америки: «Руки прочь от Трампа!». Взагалі Марков зрозумів, що він написав про проблеми Трампа, до того ж доповідь, як пишуть, виявився липовою, остаточно випарували залишки логічного підходу та навіть простого здорового глузду.

Придворний політолог закликає російські спецслужби навести лад у не просто суверенній країні, що само собою вже нонсенс, а у світовій державі, потенціал якої незрівнянно більший за російський. Іншими словами, відкрито втрутитися у внутрішні справи великої держави, в її політичний процес. Якщо все це сприймати за щиру правду, то як мають на це реагувати у Вашингтоні, незалежно від того, хто там зараз або в найближчому майбутньому буде президентом. Якщо Марков і іже з ним хотіли таким чином підтримати Трампа, то домоглися прямо протилежних результатів.

Ще один важливіший і дуже нехороший для діячів на кшталт Маркова та їхніх начальників висновок. Росія аж ніяк не велика, а насправді дута держава. Своєрідна мильна бульбашка, якщо так залежить від того, хто буде американським президентом і яку починає трясти від внутрішнього політичного процесу в США. Логічно, якщо такими проблемами переймалися б в Європі, яка у військовому плані сильно залежить від Америки. Зберігає мовчання з приводу наведених публікацій Китай. Піднебесна собі на думці, але кидатися з вилами на паровоз ніколи собі не дозволить.

Читайте также: The Washington Post: Будущий директор ЦРУ уверен, что Россия помогла Трампу победить

Ось і виходить, що Росія , яка вважає себе такою винятковою, насправді дуже залежна країна, якщо від будь-якого заокеанського пчиху впадає в паніку й у неї підвищується температура настільки, що саме час говорити про гарячкову свідомість.

Скільки піни і відкритих пляшок шампанського було в Москві, коли Рекса Тіллерсона Трамп назвав кандидатом на посаду державного секретаря. Друг Росії, кавалер високого ордена, знає країну, бо працював у ній. Розпочався новий час тощо.

І що ж цей так званий друг Росії, її просторів, надр і особисто Путіна заявив у сенатському комітеті. Крим – український, зброю Києву слід було постачати й взагалі співпраця тільки там, де це вигідно США. Навіть якщо все це риторика й потім реальна політика буде дещо іншою, сильно відхилитися в сторону не вийде. Сенатори – люди з хорошою пам'яттю, у них все записано, при нагоді можуть і нагадати.

Для того, щоб виконавча влада не надто бавилася з можливими послабленнями санкцій, їх у конгресі передбачають посилити й розширити. І тут «наш хороший хлопець Трамп» не зможе нічого зробити. Закони в Америці не просто поважають, а виконують.

Ось і виникає питання: чого б це почали панікувати в Москві? Трамп не вестиме проросійську політику, а тільки проамериканську. Іншої не буде, навіть якщо захотіти.
Проблема в тому, що дуже допекли санкції й очевидний провальний зовнішньополітичний курс. Демократичний світ неохоче і з великим запізненням починає вживати заходів проти російської загрози.

І це обіцяє в осяжному майбутньому Путіну та його оточенню великі проблеми. Є через що почати турбуватися.

Читайте также: Парадоксально, що про імпічмент Трампу говорять ще до інавгурації – політолог. ВІДЕО

Юрій РАЙХЕЛЬ

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter