В Одесі відкрили пам’ятник молюску

У суботу, 22 квітня, в Одесі відкрили скульптуру Крила ангела, яка символізує молюска – індикатора екологічно чистого Чорного моря, передає УНІАН.

Скульптура відкрита на набережній Ланжерона, під час представлення результатів науково-дослідної експедиції. Остання проводиться в рамках проекту ЄС/ПРООН Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря (EMBLAS-II).

Скульптура виготовлена за принципом ажурного кування. Вона являє собою збільшену копію молюска.

Як пояснила представник проекту Олена Марушевська, за своєю формою молюск схожий на крила, і є своєрідним індикатором ступеня забруднення моря. Якщо у воді є дуже багато хімічних елементів, цей організм гине.

"Біля берегів Одеси його вже немає. Найближче місце, де він є, це Дунайський біосферний заповідник. "Крила ангела" – символ спільних зусиль Грузії і України у збереженні Чорного моря", – розповіла Марушевська.

Читайте також: Пам'ятник матері-одиначці

Скульптура виконана київськими майстрами з металевого сплаву, який покритий спеціальним складом, що зберігає від корозії. Вона являє собою два ажурних крила (художня ковка) розміром людського зросту, між ними можна стати, щоб "приміряти" крила.

Це зроблено з метою, щоб, "приміряючи" крила, кожна людина пам'ятала про відповідальність за збереження природних ресурсів.

Біля підніжжя композиції – напис про те, що скульптура зображає мушлю молюска, який живе в Чорному морі. Це – єдиний такого роду пам'ятник в Україні, другий аналогічний є тільки в Батумі (Грузія).

На табличці написано: "За схожість структури стулок він отримав назву "Крила ангела". Це молюск є одним з екологічних вартових, тобто першим реагує на забруднення моря … Це символ об'єднання зусиль Грузії і України заради порятунку Чорного моря. Шукайте другу пару крил в Батумі".

Представник проекту зазначила, що висновки, зроблені експертами, ґрунтуються на результатах спільних досліджень Чорного моря, які проводилися у 2016 році. Під час досліджень було виміряно значну кількість екологічних параметрів, що характеризують стан усіх складових морського середовища, зокрема, унікальні проби, відібрані з глибини 2 км.

Читайте також: Google создал виртуальный тур по деревянным церквям Карпатского региона

Спільні Чорноморські дослідження проводяться в рамках проекту Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря (EMBLAS II). Проект фінансується спільно Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН, загальний бюджет проекту становить майже 2,724 млн євро. Реалізація проекту розпочалася 1 квітня 2014 року і завершиться 31 травня 2018 року. Мета проекту – сприяння збереженню природного середовища Чорного моря.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter