Хто й навіщо обстріляв ізраїльський Ейлат

По курортному ізраїльському місту Ейлат випустили серію ракет із території Єгипту, пише у своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Три ракети знищені системою протиповітряної оборони Ізраїлю "Залізний купол", ще чотири – вибухнули за межею міста.

Обстріл, найімовірніше, здійснений із Синайського півострова, який належить Єгипту, але погано контрольований місцевою владою. Ситуація там склалася непроста. Місцеві племена займаються контрабандою – це одне з постійних джерел доходу. Крім того, вони активно співпрацюють з регіональними підрозділами "Аль-Каїди".

Читайте також: Україна, Ізраїль та Польща. Суперечності зовнішньої політики Києва

Усе це розрослося на тлі блокади сектора Гази, куди з Синайського півострова контрабандним шляхом потрапляють зброя, продукти та багато іншого. Будь-яка блокада призводить до подібного. Місцеві банди займаються здирництвом, крадіжками, захопленням полонених і нападами на єгипетських військових, які так і не можуть взяти цю територію під свій контроль.

Ми прекрасно розуміємо, що синайські ракети навряд чи завдадуть істотної шкоди Ізраїлю. Випуск ракет по Ейлату, таким чином, – це запрошення до ескалації.

Важливо розуміти контекст, в якому відбулася ця подія: нещодавно ізраїльська влада прийняла спірне рішення, узаконивши поселення на окупованих територіях, що суперечить резолюції Ради безпеки ООН. Створення поселень на окупованих територіях – військовий злочин. Тож обстріл Ейлата можна інтерпретувати і як удар у відповідь на рішення Ізраїлю щодо поселень.

Головна мета – створити напругу у відносинах між Ізраїлем і Єгиптом, оскільки нинішній єгипетський президент Абдель Фаттах Ас-Сісі почав сильно зближуватися з Єрусалимом на тлі сирійської війни й антиісламістських поглядів. Якщо Ізраїль вдарить у відповідь, це не зможе не викликати обурення з боку єгиптян і арабів в цілому.

Читайте також: Чому Єгипет важливий у зовнішній торгівлі України

Раніше Сполучені Штати заспокоювали ізраїльтян, і робили все, щоб ті не завдавали удару у відповідь. Але за Трампа цим займатися, мабуть, ніхто не буде.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter