Хто міг стояти за ліквідацією “Гіві”

Ліквідовані російський окупант "Моторола" й колаборант "Гіві"

У Макіївці з вогнемета Шмель був убитий колаборант Михайло Толстих, відомий як "Гіві". Російські окупанти й колаборанти завявили про теракт, але це не єдина версія того, що сталося, пише у своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко.

Читайте також: "Кинув нас на передовій… і ховався за спідниця": російський окупант розповів про "подвиги" "Гіві"

Версії різні. Є припущення, що це могло зробити українське підпілля, українська диверсійна група. Я б не став повністю виключати цю версію, тому що "Гіві", як і "Моторола", був відомий своєю вкрай агресивною поведінкою щодо українських військових, які потрапили в полон.

І, звичайно, серед активістів, ветеранів АТО, та й підпільників (я чув, що в Донецьку дійсно є підпілля – мені це підтверджували різні люди) напевно могли бути ті, хто хотів би покарати таких "героїв", як "Гіві" й "Моторола". Тому версія українського підпілля заслуговує на увагу.

Але цілком можливо й те, що загибель бойовика відбулася в результаті розбірок між російськими окупантами й колаборантами. Те, що там не все в порядку, очевидно, йде боротьба за фінансові потоки й за переділ сфер впливу.

Можуть російські спецслужби прибирати когось із тих, хто створює їм проблеми. Навряд чи "Гіві" належав до числа таких анархічно налаштованих, але він міг вступити в конфлікт із кимось зі впливових російських військових або представників спецслужб у цьому регіоні. Йому могли таким чином помститися. Це теж одна з можливих версій.

Читайте також: "Незабаром Кремль прибере Захарченка та Плотницького". Реакція блогерів на вбивство "Гіві"

Варіанти на цей момент є найрізноманітніші. Якщо буде продовження і ще один зі значних колаборантів чи російських окупантів піде з життя таким же чином, значить, це не випадковість. Але ми бачимо, що і в Луганській, і в Донецькій областях (на неконтрольованих територіях) вони гинули за різних обставин, і навіть в Росії розглядається версія, що це або розбірки між самими російськими окупантами й колаборантами, або усунення іхніх недогодних чи занадто непідконтрольних представників.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter