Як декомунізація, безвіз і санкції покращать рівень життя в Україні

Ще жодна країна не стала краще економічно жити одразу після революції. Ще в жодній країні під час оборонної війни не збільшувалися статки пересічних мешканців. Але історичний досвід показує, що держави, які воювали з Росією і не були нею захоплені живуть значно краще за імперію. Після переможних національно-визвольних змагань ті самі Польща, Фінляндія, балтійські країни поринали в економічну кризу, по закінченню якої починалося економічне зростання.

Керівництво Росії не вважає гуманітарну сферу незначною. Тривалий час відбувалася культурна експансія на нашу землю. Останні 25 років – за рахунок нафтодоларів, до цього – за рахунок життів українців.

Читайте також: Прощення не буде: українська точка неповернення

Коли з'являється російський продукт, то він починає демпінгувати і знищувати конкурентів. Думаєте, не було української заміни "Вконтакте"? В середині нульових український Сonnect.ua був реальною альтернативою російській соціальній мережі. Коли почала в Україну заходити компанія "Яндекс-таксі", то водіям доплачували за використання цієї програми. Так званий Рунет – частина російського світу. Він спрямовано, за рахунок російської державної підтримки витісняв на пострадянському просторі "національні" інтернети. Популярний мультфільм "Малышарики" створюється за підтримки міністерства культури РФ, і наші діти дивляться російськомовний продукт і зростають в тій самій матриці, що й російські.

Зараз нам розповідають про "один окоп", а через 20 років будуть розповідати про "один мультфільм". Усі ці низькопробні серіали про армію, музичні композиції про народжених у СРСР, зрештою, георгіївські стрічки та "полки побєди" є продуктом демпінгу за рахунок високої ціни на нафту. Ще до появи георгіївської стрічки в Запоріжжі проходила акція "Лента за лентою": роздавали синьо-жовту символіку. Але в нас було значно менше фінансових можливостей, ніж у конкурентів. Ми не змогли в Запоріжжі, на той час, зробити державну символіку більш популярною. Єдине, що ми змогли, – це створити молодіжну субкультуру, яка носила наші стрічки.

Так, у нашої держави нема тих круглих цифр, щоб спонсорувати кінематограф, але ми почали захищатися. Закрили більший за обсягом, ніж телеканал "Інтер" та "Україна", комунікаційний канал. Бачите, як бісяться у Кремлі? На відміну від наших "патріотів" вони розуміють важливість цього ресурсу і знають ціну, яку вони в нього вклали.

Уявляєте, яке в нас буде нове покоління? Без викривлення історії в підручниках, без "Ветер с моря дул" на радіо, без ідеологічно зашореної російської літератури і без мемасів шматка сала у вишиванці. Покоління, яке буде їздити до Будапешта і Праги так само, як ми в підлітковому віці їздили до Львова.

І так, заборона соцмереж, демонтаж пам'ятників і безвіз покращать дороги, збільшать доходи та в рази зменшать корупцію. Не зараз, але вже в короткостроковій перспективі. Тільки через зміну матриці свідомості ми можемо змінити модуси поведінки між людьми, змінити характер взаємодії. І цей процес зміни відбувається саме зараз.

Читайте також: Реформи в Україні й Золота рибка – чого побажати насамперед

Ми вчимося у талановитих, ми дивимося на успішних, ми слухаємо переможців і вперше за 300 років ми захищаємо власний культурний продукт, створюючи не субкультуру великої імперії, а власну українську матрицю.

Ми не будуємо стіну, ми відкриваємо для себе європейський світ, де панують зовсім інші цінності, й вбираємо їх у стандарти власної поведінки.

Олексій МОСЕЙКО

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter