Як досягти успіху, коли все проти тебе

Коли ти питаєш в дуже успішної людини як вона вилізла з болота і поднялась до зірок, вона тобі скаже, шо нада просто повірить в себе. Ці пустопорожні слова нічого не значать, вони не несуть ніякої інфи. Ось де інфа: ці люди мають іншу нейрологію.

Роджер Баністер – перша людина, що пробігла милю за менше як 4 хвилини. Роджер Баністер – нейролог і він використував свій досвід в нейрології, шоб побить цей рекорд. Коли ми намагаємось побить рекорд в чомусь, найбільший наш ворог – це наш неокортекс. Це новий мозг, шо сформувався в нас за час еволюції і шо робе для тебе розрахунки: ти не зможеш зробить 22 оджимань, бо ти слаба, затовста, хвора, стара людина. Тому, коли нашому життю шось загрожує, природний механізм відключа неокортекс, а включа мозковий стовбур – найстарішу і найнадійнішу частину мозга, шо на її формування пішли мільйони років: "Так, погрались в когнітив – і хвате, тепер серйозно. Залазь на дерево, бо тобі пиздарики, он саблезубий тигр". І ти, хворий, затовстий, старий і немічний залазиш на дерево, як молода мавпа. Бо твій неокортекс не встиг включитись і обяснить тобі, шо ти стара і слаба людина. В багатьох випадках, коли ти даєш собі час згадать, шо ти слаба і затовста людина і оцінить дерево як високе, твій неокортекс не відключиться, а ресурс не включиться і тобі смерть.

Читайте також: Мотивации не существует. Есть внутренняя дисциплина, воля и культура

Тобі не обовязково чекать на смертельно небезпечну ситуацію, шоб зібрать ресурс і отключить розрахункові механізми, шо перешкоджають твоєму порятунку. Можна навчитись це робить. Причому включать ресурс і відключать розрахункові механізми можна не тільки в фізичних рекордах, а в будь-якій сфері.

Дитина готове в школу проект про роботу людської памяті, чому зображення обєктів легше запамятать ніж слова, що називають ці обєкти. Вона тестує бабусю і дідуся. Ті запамятовіють лише 3 чи 2 слова і 3 чи 2 об'єкта. Дитина сердиться, шо не може підтвердить гіпотезу, шо зображення краще утримуються в памяті. Псіхує, ридає. Бабуся і дідусь в страшному стресі і беруть тест знову (корректно (!), з новими малюнками і новими словами). Результат: 13 зображень і 8 слів. Це перевищує норму для людини похилого віку в 3 рази. Га? Так ото ж.

Читайте також: 9 звичок, які заважають добиватися успіху

Якшо ти будеш намагатись зробить шото дуже важке і невероятне, як зароблять прилічні гроші, торгуючи з багатими країнами, твій неокортекс буде тебе вмовлять, шо там всі ніші заняті, шо ти тупий, шо там нічого нема, шо це напрасний труд, шо все пропало. Глуши його к свиням і включай свій надійний старий мозковий стовбур, шо формувався для тебе мільйон років. Це його час. За тобою женеться саблезубий тигр.

Faina Kaplan

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter