Як Україна разом із НАТО ліквідувала старого невидимого ворога. ФОТО

Україна й НАТО мають спільний безпековий екологічний проект.

Днями завершилася ліквідація старого могильника радіоактивних відходів на Житомирщині, який дістався нам у спадок від "мирного" Радянського Союзу. На об'єкті проходило обслуговування ядерних боєприпасів.

Читайте також: Процес будівництва та накриття арки на ЧАЕС в одному ВІДЕО

Тобто об'єкт серйозний як стратегічно, так і щодо потенційно негативного впливу на довкілля та життя людей. Невидимий ворог, площею 60 на 60 кв.м.

Свого часу для приведення території сховища в екологічно безпечний стан Кабмін України підписав імплементаційну угоду з НАТО, і розпочалася реалізація пілотного проекту з вилучення радіоактивних відходів зі сховища "Вакуленчук". Завдяки нашим міжнародним партнерам проект було реалізовано в чітко визначний час із дотриманням екологічних вимог та правил радіаційної безпеки.

Сьогодні про могильник "Вакуленчук" на рекультивованій території нагадує хіба що оновлений родючий шар ґрунту та висаджені дерева. Жити місцевому люду там стало точно безпечніше. Проект успішно пройшов екологічний аудит й оцінку впливу на довкілля та отримав підтримку в органів місцевої влади, а найголовніше – місцевої громади.

Читайте також: Магера спростував міф про "позаблоковий статус України"

Дякую представникам НАТО за підтримку і співпрацю на цьому напрямку. Розраховую на них і далі, оскільки на території України залишаються ще кілька об'єктів, які вже включені до переліку для проведення радіаційного обстеження і подальшої ліквідації. Насправді "Вакуленчук" – успішний приклад і чудова можливість показати наскільки ефективно і якісно ми можемо працювати з НАТО в найширшому безпековому сенсі.

Остап СЕМЕРАК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter