Як зняти похмілля в домашніх умовах

Після бурхливого застілля настає важкий похмурий ранок…

Болить голова, відмовляється працювати шлунок, відчувається сухість у роті і повне безсилля. На наступний день після вживання спиртного ці симптоми вказують на сильне похмілля (алкогольну інтоксикацію). Постраждалим від «бодуна» раджу дізнатися, як позбавитися від похмілля в домашніх умовах. Але швидкодіючих засобів немає, для повного відновлення потрібно мінімум 12-14 годин.

Для початку з’ясуємо, чого НЕ МОЖНА робити при похміллі:

1. Пити спиртні напої. У нас люблять вибивати «клин клином». Якщо причиною жахливого стану став алкоголь, значить, потрібна ще одна його порція. Дійсно, після пляшки пива або 100 г горілки стає легше, але ви ризикуєте замкнути коло. Лікування похмілля спиртними напоями поступово переходить в нове застілля, а на наступний день знову болить голова. Саме так починається запій з усіма витікаючими наслідками.

2. Приймати ванну або йти в лазню. Алкогольна інтоксикація змушує серце працювати з підвищеним навантаженням. Висока температура створює серцево-судинній системі додаткові проблеми.

3. Пити каву і гарячий чай. Кава збільшує серцебиття і підсилює сухість у роті. У свою чергу чай викликає бродіння в шлунку, посилюючи сп’яніння. При похміллі краще відмовитися від цих напоїв.

Як МОЖНА лікувати похмілля:

1. Добре виспатися. Сон – найкращий засіб від похмілля. Спати потрібно до тих пір, поки відчуття сонливості не покине вас. Тільки уві сні організм активно бореться з алкогольною інтоксикацією.

2. Пити багато чистої негазованої води, компотів і натуральних соків. Ці напої запобігають зневодненню і відновлюють вітамінно-мінеральний баланс організму. Також підійде огірковий розсіл багатий мінералами і солями.

3. Приймати легкий душ. Вода кімнатної температури змиває з шкіри токсини, що виділяються разом з краплями поту. Шкіра стає чистою і краще вбирає кисень, дозволяючи людині швидше відійти від похмілля.

4. Випити кілька таблеток активованого вугілля. При похміллі активоване вугілля потрібно пити завжди. Воно нейтралізує дії токсичних речовин, запобігаючи подальшому отруєнню організму.

5. Випити таблетку аспірину. Рекомендується, якщо з похмілля сильно болить голова, і немає проблем зі шлунком.

6. З’їсти борщ, суп або яєчню. Супи та борщі багаті вітамінами, а в яєчні багато білка і амінокислот. Всі ці речовини необхідні для нормального функціонування печінки – природного фільтра нашого організму.

7. Подихати свіжим повітрям. Як мінімум відкрити кватирку. Ще краще сходити на прогулянку в парк. Вентиляція легенів сприяє поліпшенню обмінних процесів і прибирає неприємний запах алкоголю з рота. Але якщо хочеться спати, тоді краще залишитися вдома.

Всі ці методи тільки стимулюють нормальну роботу організму, але жоден з них не допоможе вам швидко вийти з похмілля, так як для цього потрібен час.