Як звичайний пацієнт київської поліклініки може добитись безкоштовних послуг

Обіцяла написати про одну ситуацію, яка сталася на минулому тижні.

Середа. Забрала дітей із садочка і ми поїхали на прийом до дитячого гінеколога (Зоряна була записана до цього лікаря – були деякі проблеми). Знаючи наперед, що цей похід міг нам вилитися в конкретну суму грошей (як минулого разу), я вже наперед купила 2 пари бахіл, рукавички, а з дому взяла пелюшку.

Прийшли ми на прийом. У Зорянки взяли мазочок, лікар і каже:

– Все. Завтра мазочек будет готов. После 11-ти приедете заберете результатьі.

– Добре. Дякую. (а минулого разу нам довелося платити за мазок і бак-посів. І це вийшло не дешево… А ще ця лікар натякнула тоді на те, що за те, що вона нас проконсультує по телефону, бо вона вже вийде у відпустку, треба би якось їй фінансово віддячити, і дала нам номер своєї картки на всі ці "потреби"……)

І я собі розвернулась іти до виходу. Аж тут вона продовжує:

– Но, если Вь хотите бесплатньй вариант, то можете САМИ отвести мазочек.
Думаю, моє здивування було досить красномовним… Я уточнюю в неї:

– Тобто, ця послуга є ПЛАТНОЮ?

– Ну, да. Если Вь оставляете мазочек нам, то завтра с утра он уже будет у нас. Если же Вь хотите сами отвозить, то пожалуйста.

– Так, ми самі. Куди треба їхати?

– Об этом всем Вам расскажет акушер.

Читайте також: Тоскующим по СССР, рекомендую почаще заглядывать в районные поликлиники

І лікар відразу і швиденько переключилася на наступних пацієнтів, а ми вже говорили із акушером. А у мене в голові вже крутились думки, як це його все встигнути: на роботі в садочку завтра на 9:30 новорічний ранок, а мазок треба ж завезти, а наступного дня поїхати забрати, а потім знову записуватися на прийому до гінеколога…. Ох… Але що ж тут поробиш? Треба пройти таку процедуру – значить, треба. Акушер все розповіла – куди їхати, на якому поверсі, з 9-13 години. Я на її очах записала все це, бо маю досить погану пам'ять, та і записане – це все ж не слова, які вилетіли і не впіймаєш..

Пані ще раз спробувала мене легенько переконати, що платний варіант був би для мене кращий, але цього разу я вирішила іти правильним шляхом до кінця. Я ще раз уточнила, чому це все не робиться тут, на місці? Мені відповіли, що такі аналізи робляться лише в одному місці на весь наш район (за тією адресою, що вона назвала). Ще пані акушер сказала, що мазочок має підсохнути 5-7 хвилин. Я зачекала трішки більше. Зайшла забрати. Вона його загорнула в папірець, дала аркуш із написом, що саме нам треба робити з цим мазком і ми поїхали додому.

Четвер. Біжу на роботу. Свято. Відпрацювала. Добре. Але закінчили трішки пізніше, ніж я очікувала. ДорОга була в заторах, тож, я прибігла на місце здачі мазка аж о 12:40. З однієї сторони, ще ж цілих 20 хвилин. Але з іншої – я бачу, що лабораторія вже зачинена..

Дзвоню у дзвіночок. Мені відчинили, зі мною поговорили і ті працівники були дуже здивовані тому, що: по-перше – лікар послав маму здавати мазок і по-друге – вони вже неодноразово казали нашим лікарям, щоб не присилали до них людей, бо, виявляється, у нас є своя лабораторія. Працівник лабораторії була дуже здивована, навіщо мене так мучити цими приїздами/від'їздами, якщо можна зробити все на місці..

Менше з тим. Прийняли у мене мазочок. Натомість попросили благодійний внесок. Я кажу:

-Так ми ж відносимось до вашого району, нам це все має бути безкоштовно!

– Ну, я розумію, але нас просять по можливості просити благодійні внески, бо не вистачає грошей на всі реактиви і т.д.

..Хм.. Ну, ладно. У нас в поліклініці та ж сама історія. Такси немає, благодійність дала..

Але після такої ситуації у мене, як у людини емоційної, вже все кипіло зсередини. Я ДУЖЕ працювала над собою, щоб нічого зайвого чи образливого не сказати нікому.. А це ДУЖЕ важко..

Їду назад, а в голові вже маю прорахунки на п'ятницю – об 11 вже бути там і забрати аналізи, а на 12 я вчора записалася знову до нашого дитячого гінеколога.

Але в моїй голові постійно крутилися думки про те, що в цій ситуації багато невідомих насправді речей – одні посилають до других, другі про це не в курсі взагалі… Так є у нас та лабораторія все ж таки, чи ні? Чи повинна я, мама, в таких умовах (в папірці….) відвозити мазочок своєї дитини і витрачати на цю процедуру "відвези/забери" свої гроші на проїзд і час? Було багато питань і я хотіла почути на них відповіді.

Вдома на мене ще чекали діти. Там спокійно нічого не вдасться вияснити в телефонному режимі, бо діти активні і шумні. Але іншого варіанту не було. Поки вони обідали і спали, я намагалася вияснити правду і те, хто ж головний над нашим гінекологом і хто може мені дати відповіді на всі ці запитання?

Я зробила в ті дні безліч дзвінків, говорила з багатьма людьми, вибивала номери телефонів керівництва, які реєстратура і не дуже хотіла давати. Але тут ясна ситуація: все треба вияснити саме у керівництва. Нарешті, мені знайшли того ДИРЕКТОРА, який відповідає за цих працівників. Він працює саме в тій будівлі, куди мені в п'ятницю треба було їхати забирати мазочки. Чудово!

П'ятниця. Забрала мазочок. Знайшла кабінет адміністрації. Секретар не мала бажання пускати мене до директора. Задавала вона мені купу питань, типу, хто я така і що мені треба, намагалася щось пояснити сама, але я розуміла, що цей ребус все одно не розгадується і мені треба саме до ДИРЕКТОРА! Моя наполегливість її роззброїла)). Пішла вона до нього, переговорила, сказала почекати. Потім пішла в інший кабінет, де була його заступниця, наскільки я зрозуміла. Але за хвилинку директор до мене вийшов САМ, запросив до кабінету, сказавши помічниці, що прийме мене.

Я зайшла. Чемно все розповіла. Намагалась нікого не звинувачувати (хоча у мене були конкретні претензії щодо нашого гінеколога..), а пояснити йому, що є пару проблем і прогалин, які якось треба вирішити, щоб так більше не було.

Директор, начебто, не знав про всі ці деталі і незручності, і оплати. При мені набрав нашого гінеколога, вони переговорили. Він був дуже здивований, що батьки САМІ мають возити мазочки. Він, як лікар, чудово розуміє, що перевезення мазків у такому стані, в таких умовах є неприпустимим! А ще такий варіант є досить заморочливим для батьків. Ну, і все ж таки ми вияснили, що в нашій поліклініці є лабораторія, але вона займається іншими видами аналізів. А мазками займається все ж таки ЦЯ лабораторія і ще одна, поруч біля нашої поліклініки. Мене ще зацікавило питання ОПЛАТИ, чи це було правомірно зі сторони лікаря? Директор відповів, що, напевно, оскільки там немає заборного пункту, то вони віддавали ці мазки Дніпролабу, тому і виходило це все платно. Я це перевірити не зможу ніяк, але в моїй голові крутилися ще й слова про оплату її консультації по телефону…. Це не правильно..

Так само, як до мене мої учні дзвонять із різних причин і ми вирішуємо якісь поточні питання, так само і вона мала би бути просто людиною – сказати нам діагноз і якими ліками лікуватися. У мене багато знайомих мають номери телефонів лікарів, з якими консультуються у таких от рідкісних, але потрібних моментах по телефону не за плату, а по-людськи.

Директор записав мій номер телефону і сказав, що це питання він бере на особистий контроль. І, коли буде вирішення цього питання, він мене набере і повідомить.

Чудово! Я подякувала йому за те, що вислухав і почув.

Але, поки ми розбирались, я вже не встигала доїхати на 12 до нашого гінеколога. Попросила в реєстратурі номер телефону НАШОЇ реєстратури, щоб попередили лікаря, що нас не буде. Хотіла вже дзвонити з мобільного. Аж тут бабулічка в реєстратурі пропонує мені скористатися їхнім стаціонарним телефоном. ПРИЄМНО! Вона сама набрала номер, я переговорила, все ок.

Одягнулась, дійшла до маршрутки. Аж тут – дзвінок від невідомого номера на мій мобільний. Піднімаю – а це пан ДИРЕКТОР! Моєму здивуванню не було меж..

Він вирішив це питання за 15 хвилин. П'ЯТНАДЦЯТЬ ХВИЛИН!!! І більше батькам не треба самим їздити і здавати ці мазки. Директор знайшов поруч біля нашої поліклініки лабораторію, де будуть робити ці мазочки. І відносити їх буде КУР'ЄР!!!

І це все буде робитися в правильних умовах! Наше діло – все залишити у них в гінекологічному кабінеті. І нікуди їхати більше НЕ ТРЕБА!

Він лише уточнив, що, якщо людина захоче мати результати мазків цього ж дня, то вона буде мати ВИБІР і зможе ЗАПЛАТИТИ КОНКРЕТНУ СУМУ. Я ще раз у нього уточнила: для людей, які не спішать із забором результатів аналізів тепер ця послуга платна чи безплатна? ТАКИ БЕЗПЛАТНА!

Він подякував мені за те, що підняла досить важливе питання, я його привітала із прийдешніми святами, розійшлися всі мирно і спокійно. Але ж скільки часу і нервів я на це потратила!!!

Юлія Малецька-Колісник

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter