Якщо б питання вугілля з Донбасу поставило Україну на коліна, Росія б перекрила його постачання ще два роки тому, – думка

Про плани учасників блокади, звинувачення на їх адресу від Президента та про торгівлю з окупованими територіями, – в інтерв'ю з координатором блокади торгівлі з ОРДЛО Анатолієм Віногродським.

Звинувачення від Президента

– Я знаю тільки одне – в час, коли розпочалась агресія проти моєї країни, ця людина мала подати подання у Верховну Раду про введення військового стану. Якщо б він виконав свої зобов'язання, багато з питань знялися б автоматично. Зараз йде риторика, якою намагаються замовчати злочинної халатності Президента України. Якщо б у нас окуповані території були з названі окупованими територіями, якими по факту вони являються, адже там відсутні органи української державної влади, а є маріонеткове правління, яким керує Російська Федерація, то ніякої розмови про лінії розмежування, і була б лінія фронту.

Ще минулого року вони заявляли, що торгівля з окупантами є державними злочином. Це зрада Батьківщини. Зараз вони намагаються всі розмови про блокаду звести до теми вугілля. В 2016 році СБУ видала 97 тисяч дозволові на переміщення товарів – 65 тисяч на окуповані території, і 32 тисячі на територію України. І лише 4 тисячі були пов'язані з вугіллям.

Читайте також: Купуючи вугілля в ОРДЛО, Україна воскрешає міф про "Донбасс, который кормит всю страну"

– Зараз дуже зручно говорити про вугілля. Стратегічні підприємства були передані в руки однієї людини – Рінату Ахметову, який зараз всіма правдами і неправдами захищає свій бізнес. Він багато років шантажував цю країну. Зараз він разом з окупантами зайняв таку позицію, він такий же ворог України, як і Росія. Судячи по заявам РНБО, такий же ворог у нас і Порошенко. Тому що замість того, щоб протягом трьох років в нас в країні будувалась безпека, енергонезалежність від Росії, ми займалися риторикою.

В нас по факту – війна з Росією. Вона, якщо б розуміла, що від цього Україна стане на коліна – вона б перекрила доступ вугілля ще два роки тому. Тут видно бізнес-інтереси.

Що везуть

– Будь-який громадянин України може зайти на сайт СБУ і почитати приказ, яким передбачається переміщення вантажів через лінію розмежування. Там будівельні матеріали, ліс-кругляк, який заборонений до вивозу. В нас там митна дірка, і куди цей ліс йде далі – невідомо.

– Також були з окупованих територій два дипломатичні вантажі.

– Насправді це зроблено дуже грамотно. В риториці Туки про є про те, що контрабанди немає взагалі, адже контрабанда – це незаконне переміщення вантажів через кордон, тож це не кордон, а українська територія. Тому вони нормально переміщують вантажі між територіями, придумали цікаву ситуацію з реєстрацією підприємств на нашій території тих, які перебувають там, для того, щоб замилити очі українцям. Зараз вони намагаються легалізувати цю "дірку", яка позволяє окремим компаніям, не розмитнюючи вантажі, не сплачуючи мита, обходячи санкції Євросоюзу щодо країни-агресора, гнати туди товари.

Гроші окупантам

Торгівля з окупантами веде до того, що вони отримують кошти на утримання населення. Це громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Нашими вони стануть лише тоді, коли вони пересічуть лінію фронту, або коли ми їх звільнемо. А зараз вони, вільно чи невільно, співпрацюють з окупантами, купуючи продукти у їх магазинах, сплачуючи комунальні платежі, гроші від яких Україні не поступають. Вони служать живим щитом для зброї, яка застосовується з житлових кварталів.

Читайте також: Чи схожа блокада вугілля на енергетичну блокаду Криму?

Повернення окупованих територій

– Ми не хочемо відрізати цю територію, але історично склалося так, що ще жодна окупована територія добровільно не поверталась до своєї країни. Тут можливе лише військове рішення.

Бійці, які перебувають на передовій, все бачать. Їм не подобається, що тут відбувається війна, а за три кілометри йдуть ешелони поїздів з товарами.

– Якщо нас намагаються залякати – це марно. Ми вже своє відлякались. Нам немає чого боятися.

Плани організаторів блокади та їх вимоги

– Ми розширяємо блокаду, вони шукають шляхи для продовження торгівлі. Ми поставили завдання перекрити всі залізничні шляхи, автомобільні по всьому кордону з окупованими територіями

– Сьогодні мої товариші поставили спостережний пункт в районі Золотого на автомобільній трасі,т яка називається «Бахмутка». Там буде стояти веб-камера

Вимоги учасників блокади – всі наші військовополонені мають бути відпущені. Ми ставимо цю умову обом сторонам, адже вони являються бізнес-партнерами. І ми вимагаємо, що окуповані території були законодавчо названі окупованими територіями.

– Росія не потягне Донбас. Та й причин їм цього немає. Ми самі оплачуємо нашу війну. Ахметов заявив, що в 2016 році він завіз 6,4 мільйона тонн вугілля. В середньому закупівельна ціна – від 400 до 600 гривень. Було рішення Северодонецького суду, де СБУ довела, що 47% від вартості товарів, які закуповують в "ДНР", йде на оплату бойовиків. Це мінімум 1,2 мільярда гривень лише за рахунок вугілля. Ми, громадяни України, оплачуємо смерті наших хлопців.

24tv

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter