Закон “Про службу в органах місцевого самоврядування” – DONE!

Народний депутат Альона Шкрум прокоментувала прийняття Верховною Радою закону "Про службу в органах місцевого самоврядування":

"Друзі, гарна новина.

Повільно, крок за кроком, борячися зі зрадою та вітряками з усіх сторін, ми все-таки вигризаємо реформу державної служби. Звісно, тут часто крок вперед під величезним тиском, і два кроки назад.

Але поступово ми змінюємо правила гри: закон, якого так довго чекали, – "Про службу в органах місцевого самоврядування" – сьогодні нарешті прийнятий!!

Він законодавчо дає можливість:

1. Чітко розділити посади в органах місцевого самоврядування на політичні (наприклад, мер) та професійні (наприклад, керуючий справами).

Такий розподіл вперше (!) реалізується в Україні на рівні органів місцевого самоврядування.

Основна мета нововведення: створення стабільної, професійної служби в органах місцевого самоврядування та, відповідно, ліквідація практики, коли із черговими виборами персональний склад апарату органів місцевого самоврядування змінюється, подекуди до 70% відсотків.

2. Деполітизувати службу в органах місцевого самоврядування.

Забороняється службовцю бути депутатом сільської, селищної, міської, районної чи обласної ради, якщо він працює в апараті такої ради.

При цьому чітко визначається, що керуючий справами не може бути одночасно депутатом будь-якої ради.

3. Пустити більше нових професійних людей в органи місцевого самоврядування.

4. Встановити гідну оплату праці службовцям місцевого самоврядування. (Те, чого чекають найбільше).

Ми встановили мінімальний гарантований розмір посадового окладу службовця, а для запобігання заниженню посадових окладів – передбачили мінімальні відносні співвідношення розмірів посадових окладів різних категорій посад (не нижче наявних на сьогодні пропорцій).

І відтепер органи самоврядування не будуть обмежені різними підзаконними актами Кабінету Міністрів України у призначені достойних заробітній плат, якщо у них на це є кошти у бюджеті.

Все це – міні-революція і великі можливості реформувати службу в органах місцевого самоврядування і надати нові за якістю послуги для людей!

Читайте також: Гібридна війна в Україні: Горбулін озвучив три сценарії Кремля

Дуже сподіваюсь, що закон не стане папірцем та красивою галочкою для влади і – буде виконуватися в повному обсязі.

Друзі, всім величезне дякую! І колегам з комітету – усім-усім, бо в цьому законі ми були одностайними. І нашому професійному Секретаріату Комітету, і юристам, що з нами працювали, і міжнародним партнерам, і Нацдержслужбі, і РПР, і особливо Асоціації Міст, без якої взагалі весь закон був би майже неможливим.

Тут вони – "герої" закону, бо писали ночами правки, були на кожній робочій групі та переконували депутатів, відпрацювали кожну статтю.

Я обіцяла, що цей Закон буде прийнятий.

(Інколи, якщо чесно, й сама вже у це не вірила), але – ми це зробили!

Читайте також: В парламенте сейчас выкристаллизовывается "здоровое ядро" – нардеп

Рухаємося далі".

Альона ШКРУМ, народний депутат

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter