Журналіст викрив маніпуляції у новорічному привітанні Порошенка. ВІДЕО

Маю зізнатися. Я дивився новорічне привітання Порошенка) Он-лайн на ноуті на ю-тубі 5-го каналі, пише журналіст Олексій Братущак.
Дивився не уважно. Але в якусь мить відео як кажуть "різануло". На словах Порошенка раптом на мить зник сніг. Звичайний глядач міг цього і не помітити. Але телевізійники такі моменти чітко ідентифікують. Кількох перепитав – те саме.

Зверніть увагу: на 3.04 сніг наче зникає і майже одразу залітає десь зліва, це повторюється з періодичністю 14-15 секунд
Це говорить про те, що в реальності під час запису привітання Порошенка снігу не було. Його наклали під час монтажу. Я натякнув це у ФБ автору відео Віктору Уколову. У відповідь він мене забанив)
Ця лажа зі сніжним відео-ефектом не єдина у відеоролику. Вона є одним з доказів, що під час зйомки та монтажу вирішили трохи зекономити. Могли ж у Михайлівський привезти снігову пушку, могли і під час монтажу ефект снігу зробити більш якісний, щоб глядач не помічав зклейки…
Є більша лажа, яка вказує, що відео звернення зробили за принципом "и так прокатит".
На події "ПАРЕЄ визнає російську агресію" автори використали архівне відео. І перемогу парламентської демократії проілюстрували виступом у ПАРЄ регіонала Івана Попеску. Ось цей кадр:


СТОП-КАДР. Архівний виступ регіонала Івана Попеску на засіданні ПАРЄ
Як таке могло статися? Автори, напевно, хотіли показати голову делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимира Ар'єва.
Дивіться фото звіт з засідання ПАРЄ 12 жовтня від Ірини Геращенко:

Володимир Ар'єв виступає на засіданні ПАРЄ 12.10.2016, фото Ірини Геращенко
Чи-то в архіві 5 каналу не знайшли виступ Ар'єва у ПАРЄ, чи автори просто не знали, як він виглядає, тому вставили кадри з виступом його попередника. У результаті успіх України проілюстрували виступом регіонала. Маленька, але лажа…
Читайте також: New Eastern Europe: Почему Порошенко не сможет победить на следующих президентских выборах
Інша реальність у новорічних привітаннях Порошенка

Варто згадати, що у своїх новорічних привітаннях Порошенку не вперше демонструвати не тих осіб, з якими він реально працює.
У новорічну ніч 2015-го у подібному кліпі автори показували Айвараса Абромавічуса. Хоча за логікою та розвитком подальших подій мали б чи не вперше показати усім українцям Ігоря Кононенка. Ліпшого друга та бізнес-партнера у новорічних привітаннях Порошенка досі не показали.

СТОП-КАДР. Айварас Абромавічус у новорічному привітанні Порошенка
У ніч на 2016-ий у новорічному привітанні Порошенка показали виступ Екі Згуладзе з презентації нової Патрульної поліції. Ну тренд такий був. А от Арсена Авакова, який провалив реформу МВС/Нацполіції, у Порошенка не показали. Згуладзе пішла, а Аваков досі входить до так званої "стратегічної сімки".

СТОП-КАДР. Ека Згуладзе у новорічному привітанні Порошенка
Ці та інші епізоди змальовують загальну картину: у відеокліпах з новорічних звернень Порошенка українцям демонструють дещо іншу реальність від тієї, в якій працює президент. І це те, що відрізняє Порошенка від попередників.

Читайте також: Доник: дело не в Порошенко, а в системе, которая не изменилась
Те, що кожен президент може трохи прикрашати реальність у своїх спічах, ми давно звикли. Порошенко став першим, хто не тільки на словах прикрашає свої здобутки на чолі держави, а й підкріплює власні "перемоги" відеорядом. Вітає українців по-новому…

Маніпуляції від автора новорічного привітання Порошенка

У привітанні з нагоди 2017-го у відеокліпі є відверті маніпуляції. Щонайменше дві.

1) Савченко та Тимошенко

Повернення Савченко до України автори ілюструють її зустріччю з Юлією Тимошенко.

СТОП-КАДР. Тимошенко вітає Савченко в Україні
Уявити Тимошенко у промокліпі Порошенка взагалі важко. Головний конкурент як не як. Але тут автори включили опозиціонерку у президентський головний кліп року.
Чому це маніпуляція? Бо логічно було б показати Савченко разом з Порошенком. По поверненні в Україну вона того ж дня завітала на Банкову, де президент вручив найвідомішій бранці "Золоту зірку" Героя України.

Відео 5 каналу: Порошенко вручив Савченко орден "Золота зірка" Героя України
Але це у травні було вигідно показувати глядачам Савченко поруч з Порошенком. Під кінець року для багатьох з Героя вона перетворилася на зрадника. Тому у новорічному привітанні Савченко тисне руку не Порошенку, а Тимошенко.
Варто додати, що автор кліпу Віктор Уколов у минулому працював з Тимошенко, був нардепом БЮТу. Нині не втрачає жодної можливості підколоти Юлію Володимирівну. Тож не відмовив собі у задоволені показати її у кліпі Порошенка.

2) Луценко та Янукович

Ця подія у новорічному привітанні Порошенка виглядала якось дивно (як, до речі, ще кілька інших). Зачитування 28 листопада Юрієм Луценком підозри Януковичу перед чорним екраном ще тоді як щось недолуге.
У новорічному привітанні автори вирішили нагадати цю подію. Але проілюструвати хотіли дещо інакше: наче Луценко читає, а Янукович слухає/дивиться. Для цієї маніпуляції зробили відповідну нарізку відео: ось Луценко читає, ось Янукович на екрані, ось Луценко продовжує зачитувати підозру. От тільки навіть з цієї маніпулятивної нарізки вуха вилізли: на екрані за Луценком Януковича немає.


СТОП-КАДРИ. Луценко оголошує підозру, а Янукович нібито його слухає
Як ми знаємо, в реальності відеозв'язку з Ростовом у момент зачитування підозри не було.
Чому ж ця історія потрапила у новорічне привітання Порошенка саме у такому вигляді? Відповідь знову у постаті автора. Віктор Уколов допомагає Луценку у медіапитаннях. А Генпрокурор ставив собі дві цілі на 2016-ий рік: очистити органи прокуратури та почати судовий процес над Януковичем. Першу мету Луценко успішно провалив, а другу, треба розуміти з новорічного привітання Порошенка, успішно розпочав.

Новорічні привітання у такому форматі потрібно покарати

Здається, що при виготовлені відеокліпу замовники та автори вирішили зекономити. З великою ймовірністю можна говорити про те, що відеокліп змонтований без отримання усіх авторських прав на використане відео. На запозичення, наприклад, вказує плашка "ТСН" на кадрах про звільнення українців з російських тюрем та захищений титул Олександра Усика. Окрім цього є кадри з плашками іноземних телеканалів, а якість деяких шматків відео вказує на те, що його могли просто скачати з мережі, зокрема, з YouTube.

СТОП-КАДР. Відео бою з плашкою "ТСН"
Якщо ці припущення підтвердяться, то ми отримаємо ситуацію, що новорічне привітання Порошенка змонтовано з порушенням авторських прав. І використане воно не в домашніх умовах для товаришів, ні. Це відео розіслали на центральні телеканали. Десь в Європі та Штатах це був би скандал.
Чи звернуть увагу в Україні на маніпуляції та ознаки порушення авторських прав у новорічному привітанні Порошенка?

PS
Вважається, що новорічне привітання українських президентів – це спадщина совка. Це не зовсім так. Ось кілька прикладів з інших країн.

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter