ЖУРНАЛІСТ: ЦЕ МАРАЗМ. НЕХАЙ СУД ДОСТАВЛЯЄ МЕНЕ СИЛАМИ ПОЛІЦІЇ ЧИ СБУ. ТАК, ПРИНАЙМНІ, НА ВАРТОСТІ КВИТКІВ ЗЕКОНОМЛЮ

Старобільський районний суд Луганської області викликає мене на допит у справі Єфремова, стосовно якого я свідчив і надавав докази на стадії досудового слідства, про що мене повідомили співробітники ГПУ.

На прохання допитати мене скайпом суддя відмовив, отже я мушу їхати до Старобільська. Відстань — майже 800 км.

Прямого залізничного сполучення Київ — Старобільськ не існує. Квитків на потяг до Лисичанська на потрібну дату вже немає, як і вільних номерів в єдиному старобільському готелі «Айдар».

Залишається варіант — їхати на Харків потягом «Інтерсіті», а звідти — маршруткою по дорозі, яку дуже складно назвати такою, влаштовуватися десь на нічліг у Старобільску, потім знову десь тулитися на ніч, якимось чином діставатися Харкова і вже звідти, якщо пощастить і будуть квитки, їхати домів.

І все це — за власний кошт. Вартість тріпу — від 2 до 3 тисяч гривень. Виходить, пан Єфремов, навіть сидячи за ґратами, розводить мене на бабло. Або ГПУ так потрібен обвинувальний вирок, що вона не може забезпечити прибуття свідків до суду.

Можу сказати, що коли я працював слідчим, ми, попри всі незручності і брак коштів, забезпечували явку свідків з інших регіонів України, оскільки дбали про вирок, бо від нього залежала не стільки зарплата, скільки репутація і кар’єра.

Домовлялися за житло, винаймали транспорт, забезпечували логістику. Ставлення прокурорів до свідків у цьому надважливому для країни процесі для мене є незрозумілим — навіть з урахуванням обіцянки ГПУ відшкодувати видатки.

Сподіваюсь, ви зрозуміли, про що йдеться. Я не ніжний, корони не маю і можу переночувати на вокзалі, якщо треба, але шановні прокурори, якщо вам потрібна тіпана істота із запаленими від безсоння очима, яка не здатна нічого ані згадати, ні усвідомити, а не свідок обвинувачення у притомному стані, продовжуйте в тому ж дусі.

Якщо не знайду випадкового товариша з машиною, якому потрібно на Луганщину, не поїду. Нехай суд доставляє мене силами поліції чи СБУ. Так, принаймні, на вартості квитків зекономлю.

І ще. Мені складно уявити ситуацію, коли американська прокуратура не змогла б забезпечити свідків для суду у справі такого рівня резонансу. Я вже не кажу про охорону.