Як поведінка споживачів визначає рахунки за тепло. ФОТО

У цій серії я покажу, який вигляд має будинок, в якому я живу, щоб ви не думали, що я такий знадто розумний, іншим показую скалку в оці, а своєї колоди не бачу. Бачу я свою колоду, але поки не знаю, що з нею робити.

С. П.: На першому поверсі – офіс з увімкненим кондиціонером на охолодження, ліворуч далі дві квартири, що стоять з відчиненими вікнами вночі. Хто казав, що енергія дуже дорога стала?

Читайте також: Жахливі рахунки за тепло: що важливіше тарифів. ФОТО

С. П.: Типова лоджія з батареєю, за яку платить весь будинок

Будинок, в якому я живу, з огляду на поведінку споживачів незрівнянно гірший від будинку на Кирилівській, якому прийшли космічні платіжки. Незрівнянно. Тут можна побачити ~30 лоджій, які мешканці самовільно засклили і втулили там одну-дві батареї, продовження квартир на балконах і фрагментне утеплення, можна побачити кондиціонер, який працює зимою (!!!) на охолодження, батареї на кожному поверсі та сходову клітку, прогріту до 24 градусів, і, відповідно, відчинені вікна коридорів, щоб не було загаряче; перегірів кваритир і регулювання квартирної температури відчиненням вікон.

С. П.: Десь отак за торцем мають вигляд засклені лоджії. Батарей не видно лише у верхній

С. П.: Температура стіни під'їзду в центральному блоці. Взимку

С. П.: Якщо в під'їзді 24 градуси, найкращий спосіб його охолодити – відчинити вікно. Звичайно, що постійно, еге ж

С. П.: Оцього чоловіка я не знаю, але будівельники йому точно казали: "Ми вам заллємо труби в перекриття балкона, ніхто того ніколи не знайде, а вам буде тепло…"

Можна побачити підігрів балкону, захований у бетон перекриття, можна побачити підігрів підземних гаражів, за опалення яких, мені віриться, їх власники не платять.

С. П.: Це два підземні гаражі, явно з підігрівом, і віриться мені, що не електричним підігрівом – над гаражами йдуть труби опалення будинку

С. П.: Типова лоджія з типовою самовільною батареєю

С. П.: Оце про легенду економії від фрагментного утеплення – квартиру утеплюємо, у приміщенні стає тепліше, регуляторів на батареях нема, температуру регулюємо відчиненням вікон, а шо ж робити?

С. П.: Зрозуміло, що перестінок на лоджії клався в півцегли, а не 40-50 см, там, відповідно, холодно буде, але то не біда, ми там поставимо дві батареї, й усе буде добре. Нічний потрет приблизно трьох кіловат теплової потужності

С. П.: А оце – щоб на саморобному балконі не було холодно: трубу опалення в перекриття, й усе добре. Фанкойл 21-го століття

Читайте також: Енергоефективність – у нас і в Європі

Ці всі необліковані і непотрібні витрати розділяються на всіх, за прикидкою – лише прибравши надлишкове споживання, навіть без утеплення можна рахунки скоротити відсотків на 20. Утепливши будинок – ще відсотків на 30.

С. П.: Симпатичні батареї на кожному поверсі під'їзду, де 24 градуси

Я це все до того, що поведінка споживачів є визначальним фактором платіжок. Шкода, що на міську програму 30/70 ми вже не встигаємо цього року.

С. П.: Дуже люблю оцю фотку, вона гарно показує різницю поведінки людей у квартирі, де можна регулювати температуту і де ні. Ліворуч – мешканець, що якимось дивом давно поставив газовий індивідуальний котел і гріє стільки, скільки йому треба. Справа – стіна квартири на центральному. Різниця температури за зовнішньою стіною квартир – цілий градус. Права квартира явно перегріта. Різниця в питомому споживанні тепла буде відсотків 6-10. При цьому чоловік зліва точно не мерзне

Святослав ПАВЛЮК

Сообщить об ошибке – Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter