Депутати підготували вже декілька варіантів для податкової амністії
Наразі в парламенті вже більше п’яти таких законопроєктів, а така кількість каже лише про те, що ухвалити ініціативу про нульове декларування буде не так вже й просто. Ситуацію пояснили експерти, передає інформаційний портал Сьогодні.
В чому сенс
Принцип амністії полягає в тому, що у встановлений проміжок часу громадяни можуть внести в декларацію будь-яке майно, і навіть питати не стануть про походження таких грошей. Правда, якщо з того чи іншого майна не сплачувалися податки, то доведеться це зробити (від 2 до 9 відсотків приблизно). Подібна процедура була обіцяна ще в програмі Володимира Зеленського. Тоді казали про те, що українці отримають змогу чесно вести бізнес. Важливо, що процедура торкнеться не тільки олігархів, як думає чимало громадян, а й інших категорій населення.
Кого стосується:
- Підприємці, які приховували частину свого прибутку;
- Наймані працівники, які отримували зарплатню готівкою;
- Громадяни, які підробляють на роботах за кордоном;
- Самозайняті особи;
- Ті, хто веде підприємницьку діяльність, але не зареєстровані підприємцем.
Крім того, багато українців вважає, що готівка не підлягає оподаткуванню. Це, звичайно, так. Однак, підкреслюють спеціалісти, краще зберігати гроші в банку. Справа в тому, що в разі, якщо в майбутньому на ті кошти буде щось придбане, то буде потрібно довести свої прибутки. У випадку з банками вони вже перевіряють це.
Адвокат Андрій Шульгін вважає, що все йде до того, що декларувати люди будуть не стільки прибутки, скільки своє майно. На даний момент в Україні немає такого механізму, бо, по суті, сплачують відсотки роботодавці та підприємці. В той же час, наприклад, в Сполучених Штатах під декларування йде все – автомобілі, квартири тощо. Наразі ж в Україні дізнатися про те, що людина не сплачує відсотки державі можна лише тоді, коли громадянин сам в цьому зізнається.
Експерт вважає, що перед тим, як вводити таку амністію, треба боротися з причинами тіньової економіки. Тобто, розібратися з надлишковим фіскальним, регулятивним і адміністративним тиском. Справа в тому, що в разі, якщо такі проблеми залишаться, то з часом кошти просто повернуться в тінь.
Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні активно працюють над реформою, яка передбачає введення накопичувальної системи пенсій. В уряді пояснили, чим буде відрізнятися така система від солідарної.
Також повідомлялося, що вже скоро українці повинні будуть сплатити податки за свої додаткові прибутки. Стало відомо, хто підпадає під це правило.