В Мінсоцполітики закликали українців отримувати свої субсидії готівкою
В Україні вже з осені 2019 року можна отримувати субсидії на комунальні послуги не тільки в безготівковому, але й в готівковому варіанті. Тобто, «живими грошима». Проте, більшість громадян все ще не перейшла на монетизовану форму. В Міністерстві соціальної політики розповіли, чим готівка краще, ніж безготівкові пільги, передає газета «На пенсії» у випуску №12 (779).
Українці, в яких є право на пільги, можуть отримувати від 25 до 75 відсотків знижки на комунальні послуги. Різниця між формою отримання пільг в тому, що при безготівковому варіанті ваша допомога переходить на рахунок Мінсоцполітики, а в разі, коли ви отримуєте готівкою, - матеріальна допомога надходить саме на ваш особистий рахунок. Крім того, з безготівковою пільгою сума автоматично розподіляється по постачальникам послуг. В разі, коли ви отримуєте готівку – ви забираєте гроші в банку або на пошті, а потім за все сплачуєте самостійно.
В чому сенс субсидій та як вони працюють:
- Раз на місяць від держави громадянин, який має право на пільги, отримує допомогу в грошовій формі (готівка або безготівковий варіант);
- Пільговики зобов’язані сплачувати комунальні послуги в повному обсязі;
- Якщо в родині одразу дві людини, які мають право на пільги, то пільги нарахують лише одному, але тому, в кого сума знижки вийде більше.
Що стосується переваги готівкової пільги над безготівковою, то тут все просто: враховуючи, зо готівку ви отримуєте на свій особистий рахунок, а сплачуєте комунальні послуги самостійно – ви зможете заощадити зайві кошти. Наприклад, якщо ви використали менше комунальних послуг, ніж норма, то при безготівковій формі залишок просто піде на наступний місяць. У випадку з «живими грошима» ви просто можете залишити гроші собі – головне, щоб «комуналка» була оплачена. Якщо ви хочете перейти на монетизовану субсидію, то варто звернутися до представників органів соціального захисту.
Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що нерідко стається так, що Пенсійний фонд просто припиняє нарахування виплат тому чи іншому громадянину. В ПФУ пояснили, чому так може статися.
Також повідомлялося, що в Україні вже планується провести податкову амністію. Стало відомо, що це значить, і що буде з тими громадянами, які відмовляться декларувати своє майно.