Грошова компенсація за санітарно-курортне лікування
В законодавстві передбачено, що особи з інвалідністю мають право на безплатне санітарно-курортне лікування, якщо для цього є медичні показання. Якщо людина не використала путівку, їй повинні відшкодувати її вартість. Що для цього треба зробити та про яку грошову компенсацію йде мова. повідомляється в статті, надрукованій в газеті "На пенсії".
Щоб отримати путівку, потрібно стояти на обліку в управлінні соціального захисту по зареєстрованому місцю проживання, а для внутрішньопереміщених осіб - по фактичному місцю проживання.
Якщо людина за останні три роки не отримувала путівку, тобто за період з 2018 по 2020 роки, вона має право претендувати на грошову компенсацію за невикористане санітарно-курортне лікування. Така можливість передбачена в постанові Кабміну від 2004 року.
Щоб отримати компенсацію, в органи соцзахисту потрібно надати наступні документи:
- Заяву на виплату компенсації;
- Медичну довідку у формі о70/у про необхідність санітарно-курортного лікування;
- Довідку МСЕК про призначення групи інвалідності.
Які суми відшкодування будуть виплачуватися у 2021 році?
- Особи з інвалідністю за загальним захворюванням та особи, що мають інвалідність з дитинства 1 та 2 групи отримають 464 гривні;
- Особи з інвалідністю за загальним захворюванням та особи, що мають інвалідність з дитинства 3 групи отримають 310 гривень.
Вказано, що середній розмір санітарно-курортної путівки визначається з розрахунку, що він складатиме 35% від розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Станом на 1 січня 2021 року цей розмір складає 1769 грн. Отже, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації на санітарно-курортне лікування складає 619 гривень.
Раніше портал "Стіна" повідомляв, що стало відомо, які послуги надають у ЦНАПі, повний перелік.
Також ми писали, що у квітні підвищення виплат торкнеться працюючих пенсіонерів. Однак, отримають перерахунок не усі, а ті, хто відповідає вимогам.