Якими саме вони можуть бути розповів політичний та військовий оглядач, колишній радник ОП Олексій Арестович. Пише Politeka.

«Постачання будуть, швидше за все. Чи спроможні вони вирішити головне завдання – озброїти від 200, 300, 400 тисяч російських солдатів - у мене є дуже великі сумніви», - висловив свою думку Арестович у розмові з Юрієм Романенко та Миколою Фельдманом.


Арестовив припустив, що може йтися про мільйони снарядів.

«Наприклад, вони можуть одержати два мільйони снарядів. Це багато. Чи принципово це змінить перебіг війни – ні. Але збільшить втрати, зменшить темпи, дасть додаткові можливості російським військам. Але за цим буде розправа, в хорошому сенсі, вже над Північною Кореєю. І великі неприємності для Китаю, якщо з'ясується, що він це благословив», - наголосив Арестович.

При цьому експерт не виключив на цьому тлі китайську гру.

«Тому що те, що сталося на саміті G20, ось ця Американо-індійська угода про новий транспортний коридор з Індії через Саудівську Аравію, Ізраїль на Грецію і далі на Європу - це ламає головну китайську стратегію Новий Шовковий Шлях, на який вони зробили ставку.

Так, і вони можуть пакостити американській грі, частиною якої, як вони вважають, є Україна. Більше того, я впевнений, що якісь постачання будуть. Чи будуть вони доленосними та здатними змінити хід війни – ні, одразу кажу», - переконаний Арестович.

Путін на зустрічі з Кім Чен Ином
За словами Арестовича, наприклад, двох мільйонів снарядів вистачить на рік війни.

Проте є важливий нюанс – українські захисники нині нищать російську артилерію з такою швидкістю, якої ще за цю війну не було.

"Люди з фронту мені кажуть, що, якщо за часів Попасної та Сєвєродонецька співвідношення стволів було 1 до 10, а нормою було один до п'яти, тобто одна наша гармата на їх п'ять, то зараз один до одного. На основних напрямках – один до двох, трьох і так далі. Істотно просіли.

Більше того, ми бачимо, який брухт вони туди тягнуть, розконсервований. Це просто отас. Тому одними снарядами не обійдешся, потрібна артилерія", - наголосив Арестович.

А постачання артилерії, зазначає аналітик, це зовсім інша справа. За словами Арестовича, і в такому разі Захід також відповість симетрично – поставить Україні ще більше технологічного озброєння.