Політолог та головний редактор порталу "Хвиля" Юрій Романенко вважає, що Україна може програти війну за людей. Захід дає нам ресурси, щоб ми забезпечували цю війну, але у всьому цьому найголовніше не втратити українців, які продовжують бігти на Захід. Пише Politeka.

Про це Юрій Романенко розповів в ефірі свого ютуб-каналу.

За його словами, державі потрібно виборювати своїх людей. Тому що з росією все зрозуміло – росія ворог.

Юрій Романенко
"Росія ніби викликає відповідні реакції на Заході, але Захід дає нам ресурси, щоб ми забезпечували цю війну. Але якщо ми програємо війну за людей, які втечуть на Захід під тим чи іншим приводом. Вони будуть тікати незалежно від того, які там ставитимуть загородження, посилюватимуть відповідальність за порушення там державного кордону, нелегальний перехід, це лише призведе до того, що сума хабарів зросте в рази", - каже Юрій Романенко.

За його словами, після касти військкомів-хабарників з'явиться ще одна каста – прикордонників-хабарників.

"Каста прикордонників, які за бабло це все відпускатимуть. Замість 5 тисяч, платитимуть 25 чи 15 тисяч. От і люди потоком валитимуть звідси, якщо держава замість дебільного батога не почне роздавати в зрозумілі пряники, що відчутно, які лягатимуть у життєві інтереси простої людини", - вважає Романенко.