На цьому в ефірі телемарафону «Єдині новини» наголосив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко. Пише Знай.юа.

«Дуже символічно, що рішення Єврокомісії було прийнято через 10 років після початку протестів на Майдані, які відбувалися під прапорами об’єднаної Європи та з вимогою підписати договір про Асоціацію з ЄС. На жаль, свій європейський вибір Україна виборює дорогою ціною — життями Героїв Небесної Сотні та наших Захисників і Захисниць, які вже 10 років щодня віддають свої життя, відстоюючи Незалежність України та наш цивілізаційний вибір», — зазначив народний депутат України.

Політик подякував Єврокомісії за оцінку зусиль України на шляху до Європейського Союзу. Також нагадав, що Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн акцентувала увагу на тому, що, попри повномасштабну війну, в нашій державі успішно реалізуються реформи на шляху до членства у ЄС.

Аналізуючи ситуацію напередодні засідання Ради Європи, Арсеній Пушкаренко підкреслив, що під час нещодавньої зустрічі у Берліні міністрів закордонних справ Європейського Союзу за участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби тривала серйозна дискусія щодо трансформації Євросоюзу та щодо його розширення.

«Для нас, як для країни-кандидата, яка стоїть на порозі конкретних перемовин, важливо було почути, що лідери ЄС не будуть прив’язувати трансформацію самого Європейського Союзу до вступу в ЄС нових членів», — додав парламентар.

За оцінками Арсенія Пушкаренка, в ЄС існує консенсус щодо нового етапу розширення об’єднаної Європи, але варто зважати на можливе блокування вступу саме України до Європейського Союзу. Зокрема, ускладнення можуть виникнути через позицію Угорщини.

«Хоча, приміром, та ж Угорщина не блокує вступ Молдови до Євросоюзу. Зрозуміло, що таке упереджене ставлення сусідньої держави до України пов’язане виключно із заграванням із кремлем. І тут, звичайно, важлива єдність та принципова позиція інших держав-членів ЄС. Додає оптимізму те, що лідери Європейського Союзу розуміють: нині мова йде про загрозу архітектурі безпеки всього континенту. Війна в Україні — це спільний виклик європейській родині», — заявив він.

Сьогодні всі гілки української влади злагоджено працюють над тим, аби швидше наближати Україну до членства ЄС. Після того, як Урсула фон дер Ляєн озвучила історичне рішення про надання рекомендації щодо початку перемовин, Президент Володимир Зеленський дав відповідні доручення для активізації роботи над просуванням подальших реформ.

Черговий проміжний звіт України про результати виконання наступних рекомендацій для вступу в Європейський Союз відбудеться вже у березні 2024 року, наголосив парламентар. І в цьому контексті він нагадав, що ще 29 липня минулого року, після отримання Україною статусу кандидата у члени ЄС, Верховна Рада України прийняла Постанову «Про деякі заходи щодо виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції». Цією Постановою євроінтеграційні законопроєкти були визначені як пріоритетні, а в кожному Комітеті парламенту зʼявилися підкомітети з питань європейської інтеграції. Тож уся законотворча робота Українського парламенту відбувалася та продовжить відбуватися в контексті нормативно-правового забезпечення курсу європейської інтеграції.

Народний депутат також привернув увагу до того, що анонсовані 50 мільярдів євро на 4 роки допомоги для українського бюджету, про які йшлося цього літа в Лондоні на великій Конференції з відновлення України, також прив’язані безпосередньо до реформ у нашій державі. Кабінет Міністрів України передав Європейській комісії попередній план для програми Ukraine Facility. Для того, щоб отримувати кошти в межах цієї програми, Україна проведе декілька реформ та здійснить низку проєктів трансформацій.

«Нині на шляху до ЄС є політичний консенсус та воля серед усіх гілок влади. Євроінтеграція – це наш цивілізаційний вибір, закріплений у Конституції. Вважаю, що той результат, який ми показали менш ніж за півтора року, отримавши позитивний висновок Єврокомісії, демонструє нашу цілеспрямованість і наше бажання якомога швидше стати повноправним членом Європейського Союзу», — наголосив Арсеній Пушкаренко.