Тим не менше, деякі скандальні фігури, як-от Сергій Пашинський, намагаються влитися в структуру Міністерства оборони та зберегти свої позиції не тільки в закупівлях зброї, але й у її виробництві. Пише Знай.юа.

Як повідомляє The New York Times у статті, присвяченій корупційним схемам та спекулятивним доходам, отриманим Сергієм Пашинським від поставок зброї українській армії, компанія "Українська Бронетехніка", пов'язана з екс-депутатом, стала найбільшим приватним постачальником зброї в Україні. Стаття детально аналізує не лише схеми поставок через Пашинського, але й причини, чому український уряд та Володимир Зеленський на початку повномасштабного конфлікту змушені були звернутися за допомогою в купівлі зброї до "символу корупції минулого".

Звертаючи увагу на таймінг, стаття в NYT про Сергія Пашинського була опублікована 13 серпня 2023 року, коли серед американської еліти вже не було секретом призначення нового міністра оборони України. На той час кандидатура Рустема Умерова вже була узгоджена з основними гравцями у США, тоді як Міністерство оборони на чолі з Олексієм Резніковим сколихнули гучні корупційні скандали, що передували його відставці. У цьому контексті стаття в NYT надає чіткий сигнал про необхідність не лише заміни Резнікова, але й вимогу відсторонити всіх токсичних осіб від коштів, виділених США на купівлю та виробництво зброї в Україні.

Більше того, у своєму розслідуванні NYT також згадує про діяльність сина Сергія Пашинського Антона у оборонній галузі країни. У статті натякають, що Антон Пашинський не може обіймати посаду у державній компанії, пов'язаній із зброєю, однак його компанія "Тактичні Системи" є однією з небагатьох, хто отримав ліцензію на експорт зброї. Це, за словами авторів, свідчить про вплив його батька на рішення українського уряду та можливу зловживання владою.

Зазначається, що в контексті повномасштабного військового конфлікту та постійних потреб Збройних Сил України у новітньому озброєнні, проблема корупції та спекуляцій на потребах армії залишається актуальною. Стаття в The New York Times підкреслює важливість транспарентності та відповідальності у всіх питаннях, пов'язаних з оборонною сферою України, особливо у часи, коли допомога з-за кордону має вирішальне значення.