Пандемия коронавируса приближается к своему пику и пока неизвестно как она закончится. Медики, впервые столкнувшись с неизвестным заболеванием, героически бросились спасать заразившихся. Трудность в том, что, как и чем лечить, до сих пор неизвестно. Украинские медицинские работники теперь получат четкий алгоритм лечения больных, МОЗ утвердил единый государственный протокол для зараженных COVID-19.

Коронавирус в Украине. Фото: скриншот YouTube
Коронавирус в Украине. Фото: скриншот YouTube

Как сообщает Telegram-канал PavlovskyNEWS, согласно документу, при подозрении на Covid-19 пациенту будут делать следующее обследование: ЭКГ, общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимический анализ крови, определение уровня глюкозы в крови.

При подтверждении заражения, лечение будут проводить препаратами гидроксихлорохин, хлорохин, лопинавир/ритонавир. При осложнениях - ремдесивир.

Ремдесивир - это новый противовирусный препарат. Он был разработан в 2015 году Исследовательским институтом инфекционных заболеваний Армии США.

Ремдесивир проявляет антивирусную активность против ряда одноцепочечных РНК-содержащих вирусов, таких как вирус Эбола и коронавирусы (включая вирусы MERS и SARS).

При разработке протокола преимущественно использовали западную и китайскую профильную литературу.

Фото: PavlovskyNEWS

Ранее глава МОЗ Максим Степанов в своем видеообращении заявил, что данный протокол разработан на основе опыта стран, столкнувшихся с эпидемией раньше Украины.

Министр отметил, что знает о жалобах врачей на проблемы, с которыми они сталкиваются. "Я благодарю, что вы обращаете наше внимание на те вопросы, которые необходимо решать в первую очередь. К сожалению, за несколько недель нам не удастся построить современную медицинскую систему, но мы не откладываем это в долгий ящик, мы параллельно работаем над реформой", - сказал глава МОЗ.

Также он сообщил, что список врачей, которые получат повышение оплаты, детализирован и вынесен в приказ.

Звернення міністра охорони здоров'я України Максима Степанова

‼️ Звернення міністра охорони здоров'я України Максим Степанов: Добрий день. За перші три дні роботи я отримав тисячі звернень, скарг, пропозицій і запитань. Здоров’я - найважливіше для кожного. А зараз це не просто турбота про себе та близьких, а ще й переживання на тлі пандемії. Я впевнений, щоб ефективно підтримувати українців, Міністерство охорони здоров’я має бути відкритим та зрозумілим. Тому зараз швидко про те, що ми вже зробили: Найголовніше - ми затвердили єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19. Ми зробили це за два дні, і вже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн. Лікарі. Я звертаюсь до вас. Передусім дякую вам за відданість справі. За вашу силу і мужність у порятунку людських життів. Я знаю ті проблеми, з якими ви стикаєтесь щодня. Їх безліч. Я дякую, що ви звертаєте нашу увагу на ті питання, які необхідно розв'язувати першочергово. На жаль, за кілька тижнів нам не вдасться побудувати сучасну медичну систему, але ми не відкладаємо це у довгий ящик, ми параллельно працюємо над реформою. Що ж до сьогоднішніх викликів, то всі сили кинуті на їх вирішення. Медики первинної екстреної допомоги - ми деталізували список лікарів, що отримають підвищення оплати, і винесли його в наказ. Звичайно, ви на передовій цієї війни, звичайно, ви маєте отримувати це підвищення, і ви його отримаєте. Медичні працівники, що працюють в неукомплектованому штаті, без належного захисту та підтримки, - ми працюємо цілодобово, щоб ви могли працювати захищеними та в нормальних умовах. Я зайшов у Міністерство, де ми поки що все реалізуємо в ручному режимі, керуючи всіма процесами в реальному часі, налагоджуючи й відновлюючи зв'язки між різними напрямами та медичними установами. Це велика відповідальність. Адже зараз немає нічого важливішого, ніж люди, їхнє життя та здоров'я. За це ми боремося цілодобово, крок за кроком розв’язуючи проблеми. Найважчі тижні попереду. Але я впевнений, що згуртувавшись український народ переможе будь-яку напасть, у тому числі і коронавірус. Тільки разом ми можемо зменшити руйнівні наслідки пандемії. І останнє. Шановні українці, заради вашої ж безпеки ми посилили карантинні заходи. Залишайтеся вдома. Карантин - це не канікули. Це війна з невидимим ворогом, і ви - перша лінія захисту.

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, April 2, 2020

Напомним, в Киеве бригады экстренной медицинской помощи уходят на самоизоляцию из-за контактов с коронавирусными больными. Сейчас ушли на самоизоляцию 10 бригад. При этом, в Киеве каждый день поступает от 50 до 60 вызовов от пациентов с подозрением на коронавирус.

Ранее, на сайте "Стена" мы сообщали, что пока в Антимонопольном комитете Украины только фиксируют стремительный рост цен на основные продукты питания в супермаркетах и на рынках страны, эксперты уже успели найти объяснение этому явлению - по их словам, продукты дорожают из-за вызванной карантином девальвации гривны. Помимо овощей и круп, начало дорожать и мясо - 6%.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram.