Як купити авто у держави і чи вигідні такіц покупки

На Prozorro з'явилися перші лоти-автомобілі. Це, по суті, авто, які виявилися непотрібними для своїх колишніх власників. Тобто, товар, за яким власники не звернулися до закінчення строків зберігання, або ж товари, які передані у власність держави або за якими минули всі терміни проходження митного контролю. Тепер на порталі Prozzoro українці можуть купити собі авто б/у.

Автомобілі. Фото: YouTube, скрін
Автомобілі. Фото: YouTube, скрін

Відомо, що електронний аукціон відбудеться вже 4 травня. Поки що на Prozorro не дуже багато моделей авто, однак цілком можливо, що найближчим часом їх стане набагато більше. Всі ці аукціони відбуваються, згідно з постановою Кабінета міністрів України від 2019 року (документ передбачає, що на митниці можуть продавати ті товари, які так чи інакше передані у власність держави, або до закінчення строків зберігання власник не звернувся за товаром).

Порівнюємо ціни

Наприклад, серед представлених лотів є Toyota Corolla 2004 року випуску. На аукціоні вона коштує 83 тисячі гривень. Якщо ж шукати таке авто у приватних осіб, то ціна може бути приблизно в 150-170 тисяч гривень. Тобто вартість цієї машини на Prozorro дійсно майже в два рази менша.

Skoda Octavia 2002 року випуску буде коштувати у приватних осіб трошки менше за попередню модель - приблизно від 130 до 150 тисяч гривен. Однак на аукціоні така машина виставлена за 55 тисяч гривен.

Крім того, серед виставлених на аукціоні авто можна побачити Mazda 3 2005 року випуску. На аукціоні таку модель пропонують придбати за 56 тисяч гривен. Якщо ж шукати таку автівку самостійно, то можна побачити ціни приблизно від 140 до 165 тисяч гривен. До речі, моделі простіше (наприклад, УАЗ) можна знайти на аукціоні лише за 27 тисяч гривень. BMW 320 2001 року випуску буде коштувати 155 тисяч гривень. Тобто, можна сміливо сказати, що в разі, якщо дивитися на вартість представлених моделей, купляти у держави може бути навіть вигідно.

Як купити авто на Prozorro:

  • Вибрати електронний майданчик з переліку на порталі;
  • Зареєструватися на цьому майданчику;
  • Надіслати заявку на участь в аукціоні;
  • Сплатити гарантійний внесок - 170 гривень;
  • Сплатити 5 відсотків від суми лоту (переможець з цих грошей платить винагороду майданчику, а інші учасники аукціону отримають всі свої гроші назад);
  • Взяти участь в аукціоні;
  • Після перемоги підписати протокол і сплатити кошти за лот;
  • Забрати свій лот з митниці.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже скоро в Україні можуть повернути обов'язковий технічний огляд для авто. Ось тільки експерти переконані, що тисячі водіїв не зможуть пройти перевірку через одну дорогої деталі. З'явилися подробиці.

Також повідомлялося, що в поліції розповіли про зміни в ПДР. Стало відомо, за що українських водіїв штрафуватимуть ще серйозніше.

Крім того, в мережі показали дивовижні фото з "Запорожцем". Так, на кадрах можна побачити унікальні ЗАЗ-968 на європейских номерах.