Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму Телеграм.

«Ми повинні розуміти різницю між молитвою особистою і церковною. Так, кожен з нас під час своєї особистої молитви може молитися за тих, хто не належить до Церкви. Така молитва є вираженням слів Христа про любов до ближнього, без будь-якої конфесійної диференціації. Проте, коли мова йде про молитву Церкви, то ситуація виглядає по-іншому. Справа в тому, що слово «Літургія» у перекладі з грецької означає «спільна справа». Тобто у Божественній Літургії бере участь вся Церква, кожен Її член, а не тільки «я» як окрема особистість», - зазначив єпископ Віктор.

Владика пояснив, що спільність означає єдність православних у вірі і позначає відношення людини до Церкви.

«Під час Літургії виголошується Символ віри, щоб підкреслити цю єдність. З іншого боку, єдність у вірі можлива тільки при наявності єдності думок, єдності світосприйняття. І в цьому контексті, ми враховуємо не тільки догмати, а й те, як людина ставиться до Церкви Христової та тих проблем, які існують у світі. Звідси стає зрозумілим, що відмова від молитовного поминання під час Літургії тих, хто не є членом Церкви, - це не прояв «відсутності любові», а в певній мірі, констатація того вибору, який зробила інша людина», - підкреслив єпископ Віктор.

Він звернув увагу, що поминання у загальноцерковній молитві тільки православних є свідченням про істину, «адже інфантильність, релігійна індиферентність ніякої користі Церкві не принесуть, а врешті-решт, тільки приведуть до ще більшої секуляризації».