Як повідомляє Центр інформації УПЦ, сьогодні 35 велопаломників прибули до Свято-Успенської Почаївської лаври.
«Велопаломництво до святинь України в цьому році відбулося вшосте. Незважаючи на всі прогнози, погода була ідеальна. За Промислом Господнім, над нами світило сонце, хоч вся Україна була у дощах. Ми хочемо показати зовнішньому світові, що сучасним християнам важливий здоровий спосіб життя. Через велопаломництво ми залучаємо людей до наших православних святинь, віри, Церкви і прославляємо Воскреслого Христа», - зазначив організатор і учасник велопаломництва, настоятель столичного храму на честь преподобного Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук.

Щодня учасники велопробігу долали понад 100 кілометрів.

У паломництві взяли участь п'ять священників, паламарі, хористи, які молилися на нічних літургіях під час відвідин монастирів.

По дорозі віруючі відвідали святині України - жіночий монастир на честь святої Анастасії Римлянині у місті Житомир, Троїцький жіночий монастир у Корці, храм на честь великомученика Георгія Побідоносця у місті Дубно, храм Іоанна Предтечі у селі Великі Млинівці Тернопільської області.

«Чи було складно? Звичайно, було. Але коли молишся, просиш Господа і святих, то відразу стає краще. Та благодать, яку ми отримали у дорозі під час спільної молитви, зміцнює і додає сил. Ще багато духовних сил нам дали Літургії, які відбувалися щоночі. Це не наша заслуга, це Господь дав сили подолати таку відстань», - сказала найстарша учасниця велопаломництва 65-річна Ніна.

Біля центральних воріт Почаївської лаври велопаломників зустріли представники монастиря і віруючі.

«Я вперше подолав цей шлях з Києва до Почаєва на велосипеді, щоб вклонитися місцю явління Матері Божої, з молитвою про нашу країну. Саме у Божих руках світ і життя. Дуже радісно, що Господь благословив нам пройти цей шлях. Була прекрасна сонячна погода, нас всюди зустрічали з спільною надією, що Господь почує наші молитви. Господь відкрив нам, що все можливо, головне вірити. Багато з тих, хто їхали вперше, сумнівалися у своїх силах. В дорозі усвідомлюєш, що не своїми силами, але з Божою поміччю ми можемо зробити багато», - поділився священник Микола Беденко з Криворізької єпархії.

Велопаломництво святинями України стартувало 1 червня від київського храму преподобного Феодора Освяченого.

Перед поїздкою паломників у Києво-Печерській лаврі благословив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Вперше велопаломництво віруючих УПЦ відбулося у 2016 році.

З 2018 року відбувається 700-кілометровий велопробіг з Києва до Свято-Успенської Святогірської лаври.

У минулому році у зв'язку з карантином замість організації традиційного велопробігу у червні протоієрей Петро Семащук і двоє віруючих - Сергій Прокопчук і Олександр Бакалінський - за 24 години подолали 450 км з Почаївської лаври у київський храм Феодора Освяченого на велосипедах.