Господь дарує благодать життя людині безпосередньо, але буває, що Він дарує благодать життя і через родичів, і через природу, і навіть через інших людей.

Фото: Митрополит Антоній / Фейсбук

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на church.ua, про це Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій сказав в новому випуску «Слово Предстоятеля» на «Інтері».

Митрополит Онуфрій зазначив, що кожен з нас може стати провідником благодаті життя для іншої людини. «Але від самої людини – від величини її смирення і віри – залежить, чи здатна вона вмістити в собі благодать Божу», - сказав він.

Блаженніший навів повчальну історію про одного розбійника, який задумав обікрасти монастир.

«Для цього він прикинувся мандрівником. Монахині, побачивши жалюгідний вигляд цього розбійника в одязі мандрівника, старанно попіклувалися про нього: вмили, переодягли, нагодували, влаштували на ночівлю. А в монастирі був такий звичай: тією водою, якою вмивали странників, монахині омивали своїх хворих. Вони згадали про сліпу жінку, привели її, вмили очі їй цією водою – і сліпа прозріла. Монахині подякували Богові, що послав їм таку милість через мандрівника, що зцілив жінку. Цей розбійник, побачивши таку велику віру та смирення, покаявся, перестав бути розбійником, красти та став добрим християнином», - розповів архіпастир.

Предстоятель УПЦ нагадав, що кожен із нас може стати провідником життя для іншого, а тому треба не забувати піклуватися про чистоту своєї душі.

«Так буває, що провідниками благодаті Божої бувають і нечисті люди. Кожен може стати провідником життя для іншого. Ми повинні дбати, щоб бути чистими провідниками, не ображати інших своїми вчинками, злими справами. Тому що Господь через нас посилає благодать, але нам це може бути в осуд. Тому всі люди повинні жити чесно, примушувати себе виконувати заповіді Божі, «ухилятися від зла і творити благо» (Пс. 33, 15), щоб ми були чистими провідниками благодатного життя. Коли Господь захоче через нас цю благодать дарувати, тоді ми будемо хорошими судинами, які гідні високої честі бути в Царстві Небесному», - підсумував Митрополит Онуфрій.