Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це розповів заслужений лікар України, священник Української Православної Церкви Ростислав Валіхновський у новому випуску циклу «Духовний імунітет».

«Часто люди поверхнево сприймають Церкву та її Святі Таїнства, не занурюючись у те, чим насправді живе християнська громада, або ж навпаки шукають емоційних надпереживань, прозорливості, духовного екстазу тощо. А врешті - потрапляють у пастку: не просто не отримують спасіння, переживають трагедію - замість Бога зустрічають диявола», - пояснив священник.

Отець Ростислав нагадав про символічне значення міжнародного сигналу «SOS» -«Save Our Souls/Спасіть наші душі».

«Коли людина опиняється перед небезпекою, волає про спасіння душі. А тут, як і в медицині, потрібно застосувати етіологічне лікування, себто знешкодити причину. Ми маємо передусім очиститися від пристрастей, адже тільки тоді зможемо пізнати ту духовну радість, яку відчували за життя святі угодники. Звісно, чим прозоріше бачимо свої гріхи, тим ясніше нам: самотужки ми не в змозі випорсатися з гріховної прірви. Ось тоді й кричимо: «Господи, спаси!». І лише милістю Божою і нашими великими стараннями можемо отримати допомогу у викоріненні власних гріхів», - сказав священник-лікар.

Ростислав Валіхновський підкреслив значення смирення у досягненні спасіння душі.

«Нагорода дається не чеснотам і праці заради них, а смиренності, що народжується від них…Тож, не будемо просити в Бога духовних надпереживань і станів, дарів і комфорту. Наш шлях – це шлях покаяння, очищення і боротьби з пристрастями та поступового зцілення за Його безмежної милості. Тоді Господь, звичайно, дасть те, що згідно Його Промислу є корисним, безпечним, радісним і світлим для наших безсмертних душ», - підсумував отець Ростислав.