Держекоінспекція спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру ініціює проведення експертизи земель, що знаходяться в межах радіоактивно забрудненої зони безумовного відселення на Житомирщині.

«Сьогодні близько 33 тисяч гектарів земель у Житомирській області виведені з обігу внаслідок радіоактивного забруднення від аварії на Чорнобильській АЕС. Законодавством встановлена заборона на використання цих земель під сільське господарство.

Вирощування продукції на забруднених полях становить величезну небезпеку для людей, які потім вживатимуть такі продукти. У них може міститися цезій та стронцій, який накопичується в організмі та викликає численні захворювання», - зазначив Андрій Мальований.

Проведення масштабного дослідження ґрунтів, які тривалий час незаконно використовувались для землеробства дозволить оцінити можливу загрозу.

«За відсутності перевищень забруднюючих речовин окремі землі можуть бути виведені з зони безумовного відселення. Таким чином, тергромади зможуть законно та безпечно використовувати землю», - долав Андрій Мальований.