Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це розповів викладач Київської духовної академії Андрій Музольф.

Він розповів про умови та порядок звершення Таїнства, що описано у «Настільній книзі священнослужителя».


«Небезпечно хвора дитина може бути хрещена за відсутності священника дияконом, псаломщиком і навіть мирянином: чоловіком чи жінкою. Мирянин, який узяв на себе за потребою звершення Таїнство Хрещення, повинен бути віруючим християнином і усвідомлювати важливість цього Таїнства. Крім того, він повинен правильно вимовити таємнозвершувальні слова: «Хрещається раб Божий (раба Божа, ім’я) в ім'я Отця (перше занурення), і Сина (друге занурення), і Святого Духа» (третє занурення). Хрещена таким чином людина по видужанню повинна бути доставлена до священника разом з особою, яка звершила Хрещення. Священник, попередньо переконавшись шляхом докладного опитування в тому, що Хрещення звершено правильно, лише довершує Хрещення і звершує Таїнство Миропомазання», - пояснив Андрій Музольф.

Викладач Київських духовних шкіл нагадав, що у сучасній практиці: у лікарні, у реанімації, можливо хрестити людину і через обливання, головне, щоб правильно були вимовлені слова хрещальної формули.

Андрій Музольф нагадав, що церковна історія знає у виняткових випадках і хрещення піском землею, оскільки вода у Таїнстві Хрещення символізує землю, спогребіння з Христом.

Викладач Київських духовних шкіл розповів про умови, яких потрібно дотримуватись, якщо сталася ситуація, коли необхідне хрещення людини мирянином.


«Головна та неодмінна умова у хрещенні мирянином є те, щоб він сам був православним християнином. Також наступні дві основні умови для хрещення людини мирянином - загроза життю хрещаємого і неможливість у короткий час звернутися до священника. Особливо важливо, здається мені, знати тайнозвершувальну формулу православним лікарям і медсестрам, щоб перед лицем швидкої смерті хрестити людину. Це займає менше хвилини, а людина буде врятована, для неї відчиняться двері до Царства Небесного», - підсумував Андрій Музольф.