Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви про це написав єпископ Віктор (Коцаба). Пише Знай.юа.

«Як ми можемо побачити з життя мученика Віктора, був час, коли людина не могла сповідувати віру в Христа. Більше того, за цю віру часто вмирали. Життя людини – ось ціна релігійної свободи у перші століття історії Церкви. Дозвіл вірити в Ісуса Христа, а водночас сама поява принципу свободи віросповідання виникла виключно завдяки християнству», - зазначив єпископ Віктор.

Владика нагадав, що виникнення «загальнолюдських» та «універсальних» прав – надбання християнської цивілізації та подвигу мучеників, які заради права сповідувати свою віру, віддавали життя.

Єпископ Віктор навів приклад, що у країнах, де християн більшість, фактично відсутні переслідування представників інших релігій.

«Ми не зустрінемо повідомлення про те, що «християнські радикали» вбили представників такої релігії або захопили їх у полон тощо. У тих же регіонах, де християн меншість, такі повідомлення про вбивства, напади, гоніння зустрічаються досить часто», - написав архієрей.

Владика Віктор звернув увагу, що коли сьогодні «цивілізований світ» намагається відмовитися від християнських цінностей, він повинен пам'ятати, що разом з ними втрачає свободу, основні права людини, втрачає право бути і називатися «цивілізованим».