Марина Лазебна розповіла, що очікувати від пенсійної реформи

Цю тему міністр соціальної політики підійняла під час свого виступу в ефірі 5 телеканалу. За словами Марини Лазебної, в неї вже навіть була розмова про реформи з головою держави. Також голова Мінсоцполітики розповіла, якою вже наступного року може бути пенсія.

Марина Лазебна. Фото: YouTube, скрін
Марина Лазебна. Фото: YouTube, скрін

За словами Лазебної, у Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт, який передбачає відкріплення 150 видів виплат (в тому числі і соціальної допомоги) від прожиткового мінімуму. За думкою міністра соціальної політики, якщо навести лад в цих питаннях, то вже в наступному році пенсійні виплати можна підійняти приблизно до 3-3,5 тисяч гривень. Варто зазначити, що мова йде про мінімальні виплати для пенсіонерів старше 70 років з повним страховим стажем (жінки – 30 років, чоловіки – 35 років).

Крім того, міністр соціальної політики нагадала і про накопичувальну систему пенсій. За її словами, за допомогою того, що громадяни будуть робити додаткове накопичування собі на рахунки, то разом з виплатами по солідарній системі пенсії значно зростуть. Так, тоді, коли вже запрацює накопичувальна система пенсій, пояснила Лазебна, середні виплати можуть скласти приблизно 7 тисяч гривень.

Варто зазначити, що в уряді вже займаються проектами щодо накопичувальної системи. Очікується, що на початку її роботи громадяни (і співробітники, і роботодавці) будуть відкладати на окремі рахунки приблизно 2-4 відсотка від заробітної плати. В результаті, коли людина вийде на пенсію, то ці кошти вона отримає назад. Крім того, такі накопичування можна навіть залишати в спадок, і знімати в разі екстреної ситуації.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже цього року для пенсіонерів можуть дати ще одну надбавку. Стало відомо, в кого і на скільки зростуть виплати.

Також повідомлялося, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що буде далі з пенсійними виплатами. Голова уряду пояснив, що треба зробити, щоб пенсіонери в Україні отримували в два-три рази більше.

Крім того, вже скоро в Україні почнуть працювати електроні трудові книжки. Тепер громадянам пояснили, як саме буде працювати така система, а також – що робити з документами старого зразка.