В Україні затримки з виплатами лікарняних та декретних

Фонд соціального страхування України визнав, що є певні проблеми з фінансуванням лікарняних та декретних та назвав причину, чому так сталося. Важлива інформація була опублікована пресслужбою відомства.

Лікарняний лист. Фото: скріншот YouTube-відео
Лікарняний лист. Фото: скріншот YouTube-відео

Вказано, що Соцстрах узяв на себе зобов'язання профінансувати виплати у повному обсязі та продовжує це робити. Певні затримки виникли ще за минулий рік. Коли ці гроші будуть перераховані, залежатиме від того, скільки коштів буде надходити до відомства.

Наразі, затримки складають 21 робочий день, сума заборгованості становить 1,8 млрд гривень. Також Соцстрах повідомив, що ще не зміг виділити гроші на заяви-розрахунки, а це ще 0,8 млрд гривень. Згідно з чинним законодавством, їх потрібно оплатити упродовж 10 робочих днів.

Повідомляється, що поки що не виділені кошти на оплату лікарняних та декретних за грудень минулого року. В той період значно збільшилися видатки, тому й не вистачило на все грошей у відомстві.

Також Соцстрах додатково виділяв кошти на фінансування періоду самоізоляції українців, ще були оплачені страхові виплати медичним працівникам тощо.

Оскільки українці стали хворіти частіше на коронавірусну інфекцію, зросли й видатки на оплату лікарняних. За грудень 2020 роду, тобто за місяць, коли й почали накопичуватися борги, сума зросла на 1,5 млрд гривень. Соцстраху потрібно було оплатити 2,4 млрд грн. Для порівняння, у грудні 2019 ця сума становила значно менше - 0,9 млрд грн.

Ще у листопаді минулого року ніяких проблем з фінансуванням лікарняних та декретних не було, фонду вдавалося їх оплачувати впродовж одного робочого дня. Це при тому, що в законодавстві передбачено на це 10 робочих днів.

Соцстрах підкреслює, що й на даний час вдається покривати усі видатки шляхом надходжень щомісяця. Є тільки проблеми з оплатою тих виплат, що не було змоги оплатити під кінець 2020 року.

ДО такої ситуації призвели й затримки в подачі заяв-розрахунків, котрі повинен надсилати роботодавець. Від термінів подачі цих документів у Соцстрах й залежатиме дата виплати.

Також українцям нагадали, що гроші Фонд соціального страхування переказує на рахунок роботодавця, а той потім переказує ці гроші працівнику. Тому ще можна дізнатися, чи не прийшли кошти у бухгалтерії на своєму підприємстві чи безпосередньо у роботодавця. Слід пам'ятати, що банківські операції можуть ще зайняти декілька днів.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що у парламенті заговорили про можливе введення локдауну через стрімке захворювання по країні на коронавірусну інфекцію.

Також ми писали, що Соцстрах попередив про перевірки отримувачів соціальних виплат.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Нагадуємо, що українцям за перебування на карантині обіцяють платити гроші, кого це стосується.