Марина Лазебна пояснила, як зміниться система пільг на проїзд для українців

Чимало українців мають право на знижку або безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Наразі пільговики в маршрутках чи тролейбусах повинні мати при собі документ-підтвердження. Однак в майбутньому свою пільгу громадяни зможуть отримувати інакше. Про це міністр соціальної політики розповіла в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

Громадський транспорт. Фото: YouTube, скрін
Громадський транспорт. Фото: YouTube, скрін

Так, в уряді планують, що в майбутньому українці будуть отримувати не посвідчення на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, а гроші. Тобто, відбудеться монетизація. За думкою міністра соціальної політики, монетизація такого виду допомоги в результаті допоможе вирівняти права громадян, які живуть і в містах, і в селах.

Голова Міністерства соцполітики розповіла, що в уряді вже розробили законопроєкт, згідно з яким представники місцевого самоврядування можуть визначати форму надання такої допомоги, включно з монетизацією. Однак, визнає Марина Лазебна, наразі робота над такими змінами йде не дуже легко. Проте в Мінсоцполітики планують надати механізм монетизації пільги, який буде діяти, завдяки якому можна буде змінити систему.

Наразі, розповіла Лазебна, на таку допомогу в Україні мають право близько 2,4 мільйона осіб. В уряді ж вважають, що така допомога повинна залишатися й надалі. Лазбена також додала, що над такою реформою Міністерство соціально політики працює з Асоціацією міст України. Наразі невідома точна дата, коли пройде така монетизація, однак українцям все ж варто очікувати, що і таку допомогу можна буде отримувати грошима.

Доречі, субсидії на сплату комунальних послуг вже монетизували. Так, громадяни вже можуть отримувати не знижку, а саме гроші на сплату комунальних послуг. Така монетизація діє ще з 2019 року.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, коли вакцина від коронавіруса може з’явитися в українських аптеках. Стало відомо, за яких умов це може відбутися.

Також повідомлялося, що в квітні цього року відбудеться чимало змін в країні. Мова йде і про тарифи на комунальні послуги, і про пенсії, а також про медичну систему.

Крім того, уряд запровадив чергову матеріальну допомогу під час пандемії коронавіруса. Українці знову можуть отримати по вісім тисяч гривень. Стало відомо, як правильно подати заявку на отримання коштів.