Стало відомо, як живуть пенсіонери на окупованих територіях Донбасу та Криму

Про це йдеться в газеті «На пенсії». Ситуацію з виплатами на окупованій території прокоментувала Ірина Верегина, представник українського омбудсмена з питань дотримання прав людини в Криму та місті Севастополь.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Де більші виплати. В Криму пенсіонерам мінімально платять 8 530 рублів (3 200 гривень). В Україні наразі мінімальна пенсія 1 769 гривень, а після 65 років при наявності необхідного стажу 2 400 гривень. Проте, варто зазначити, що після анексії багато жителів півострова втратили роботу. Тому, розповіла експерт, часто були такі випадки, що пенсіонери буквально годували своїх дорослих дітей.

Допомога переселенцям. Багато кримчан приїжджають на територію підконтрольну Україні та оформляють допомогу переміщеним особам. В такому випадку вони можуть отримати додаткову тисячу гривень. Проте, спеціаліст пояснила, що в кримчан менше можливостей отримувати одночасно і пенсію, і таку допомогу, якщо порівнювати з пенсіонерами «ЛДНР»/ДНР. Причина в тому, що окупант практично не дає вибору.

Справа, як виявилося, в медичному страхуванні. Люди похилого віку буквально вистоювали години в величезних чергах ще в 2014 році. Однак в результаті таке страхування можна отримати тільки громадянам РФ. Тобто окупант буквально поставив ультиматум: або ти громадян РФ, або медичне страхування не отримаєш.

Що до медицини, то вона в окупованому Криму не найкращого рівня. Ірина Верегина розповіла, що багато випадків, коли людей похилого віку просто не беруть в лікарні, бо в медиків не вистачає ліків для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. При цьому люди нерідко розповідають, що ті ліки, які вони привозять, ще на кордонах окупанти забирають.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що з квітня в Україні відбудеться чимало змін. Зазначається, що нововведення чекають і пенсіонерів, і пацієнтів в лікарнях. З’явився повний перелік.

Також повідомлялося, що в Міністерстві соціальної політики розповіли про майбутній перерахунок виплат. Стало відомо, яка саме допомога від держави стане більше та хто зможе отримати гроші.

Крім того, в Україні вже давно є змога отримувати субсидії готівкою. Експерти пояснили, чому такий варіант вигідніший за інші.